Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witaj.
Strona internetowa Gminy Subkowy - zapraszamy! Więcej informacji i te wcześniejsze w dziale Aktualności.

 

Artykuły

Tczewski ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenie

21 marca 2017

W dniu 29.03.2017 r. w Inspektoracie ZUS w Tczewie przy ul. Jagiellońskiej 55 odbędzie się bezpłatne szkolenie dla płatników składek na temat: Zasady ustalania ustawodawstwa właściwego oraz niezbędna dokumentacja przy ubieganiu się o wydanie zaświadczenia - A1.

Szkolenie odbędzie się na sali konferencyjnej w godz. od 9:00 do 12:00.

W trakcie szkolenie uczestnicy poznają regulacje prawne w zakresie koordynowania systemów zabezpieczenia społecznego w krajach Unii Europejskiej oraz podstawowe zasady decydujące o podleganiu ustawodawstwu właściwemu. Zapoznają się także z warunkami delegowania pracowników oraz zasadami samodelegowania osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą.

Zgłoszenia uczestnictwa można dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu: 58 530 97 50.

Regionalny Rzecznik Prasowy w woj. pomorskim Krzysztof Cieszyński

Czytaj więcej o: Tczewski ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenie

Konkurs "AmberOne Bliżej Nas''

20 marca 2017

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami konkursu "AmberOne Bliżej Nas'' organizowanego przez Gdańsk Transport Company S.A. Założeniem konkursu jest podniesienie jakości życia w gminie za sprawą wspólnych działań mieszkańców. Szczegóły konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie http://a1.com.pl/konkurs-gmin/

Czytaj więcej o: Konkurs "AmberOne Bliżej Nas''

Wyjazd do Poznania

20 marca 2017
Powiększ zdjęcie Wyjazd%20do%20Poznania%20z%20DK
Dnia 4 marca 2017 r. mieszkańcy gminy Subkowy (35 osób) wzięli udział w kulturalnej wyprawie z Ośrodkami Kultury województwa pomorskiego na spektakl pt: "Carmen" G. Bizeta w międzynarodowej obsadzie do Teatru Wielkiego w Poznaniu. Odwiedziliśmy najpiękniejszą salę teatralną w Polsce - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.
"Carmen" Georgesa Bizeta w reż. Denisa Kriefa, wystawiona została z ogromnym rozmachem, z udziałem 150 artystów z różnych części świata. Spektakl na podstawie noweli Prospa Mérimée, wystawiany w oryginalnej, francuskiej wersji językowej z polskimi nadpisami, trwał 2 godziny i 50 minut.
Przed spektaklem nasza grupa udała się z przewodnikiem na zwiedzanie miasta. Odwiedziliśmy między innymi Stary Rynek, Nowy Poznań, Farę, Zamek Przemysła, Kościół Dominikanów, Kolegium Jezuickie, Plac „4 Pomników”, Teatr Nowy, Stary Browar.
Inicjatorem i głównym organizatorem tego wydarzenia był OKSiBP w Cieplewie. Dziękujemy Dyrektorowi Grzegorzowi Cwalińskiemu za wspaniałą inicjatywę.
Czytaj więcej o: Wyjazd do Poznania

Zrób mammografię na wiosnę!

15 marca 2017
Powiększ zdjęcie Mammografia

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Czytaj więcej o: Zrób mammografię na wiosnę!

Szkolenie: „ Obowiązujące wymogi przy uruchamianiu i prowadzeniu działalności w ramach rolniczego handlu detalicznego”

15 marca 2017

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Biuro Powiatowe w Tczewie, w związku z Ustawą z dnia 16 listopada 2016 o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników  organizuje  szkolenie: „Obowiązujące wymogi przy uruchamianiu i prowadzeniu działalności  w ramach rolniczego handlu detalicznego”. Data szkolenia 17.03.2017r. godz.10.00, miejsce: Pelplin – Miejski Ośrodek Kultury, ul Kościuszki 2a.

Wykłady przeprowadzą :

1.Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno- Spożywczych

2. Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna

3.Powiatowy Inspektorat Weterynarii

W szkoleniu uczestniczyć będzie Przedstawiciel Urzędu Skarbowego.

Czytaj więcej o: Szkolenie: „ Obowiązujące wymogi przy uruchamianiu i prowadzeniu działalności w ramach rolniczego handlu detalicznego”

Inspiracje kobiece

15 marca 2017
Powiększ zdjęcie Inspiracje%20kobiece

W sobotę 11 marca w sali widowiskowej Domu Kultury już po raz czwarty odbyły się „Inspiracje Kobiece”. Wydarzenie rozpoczęło się  spotkaniem z poezją „Miłość nie jedno ma imię” w wykonaniu młodzieży pod opieką Pani Anny Falgowskiej.

Kolejnym punktem wydarzenia były warsztaty kreatywne takie jak: warsztaty tkackie pod okiem Pani Anety Czapli animatora z GOK w Kwidzynie,  malowanie aniołów przy pomocy Pani Katarzyny Szupryczyńskiej, oraz Pani Karoliny Halbeckiej i Pani Katarzyny Dutkowskiej, które na co dzień prowadzą warsztaty terapii zajęciowej w Krzywym Kole. Kolejnymi warsztatami było tworzenie świec żelowych z animatorami Domu Kultury w Subkowach – Pani Małgorzata Gądek i Pani Agnieszka Makowska.  Ciekawostką spotkania była sesja fotograficzna z fotografem Panią Emilią Wójcikiewicz.

Czytaj więcej o: Inspiracje kobiece

Serdeczne życzenia dla Sołtysów

10 marca 2017

W sobotę 11 marca obchodzimy DZIEŃ SOŁTYSA


z tej okazji  pragniemy złożyć wszystkim Sołtysom, najserdeczniejsze życzenia, pomyślności oraz wytrwałości w rozwiązywaniu spraw dotyczących naszej gminy i jej mieszkańców.

Życzymy zdrowia, radości, a także satysfakcji z życia zarówno prywatnego jak i publicznego.

Niech Wasza praca będzie owocna i służy wszystkim przez długie lata.

Czytaj więcej o: Serdeczne życzenia dla Sołtysów

Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych

10 marca 2017

Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych

Po rozpatrzeniu oferty złożonej w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych ogłoszonego w dniu 7 lutego 2017 r. Wójt Gminy Subkowy przyznał dotację podmiotowi:

Czytaj więcej o: Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych

„PRACODAWCA ROKU POWIATU TCZEWSKIEGO” EDYCJA 2017 r.

10 marca 2017

DOFINANSOWANIE - AZBEST

6 marca 2017
Powiększ zdjęcie Azbest

W związku z ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku konkursem na zadania w zakresie usuwania wyrobów zawierających azbest, informujemy o możliwości składania wniosków o dofinansowanie na:

1) demontażu, zabezpieczeniu, transporcie i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest,

2) transportu, zabezpieczeniu i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest (dotyczy płyt zdemontowanych i składowanych na działce).

 

Czytaj więcej o: DOFINANSOWANIE - AZBEST