Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witaj.
Strona internetowa Gminy Subkowy - zapraszamy! Więcej informacji i te wcześniejsze w dziale Aktualności.

 

Artykuły

Uwaga rolnicy - II tura wniosków o zwrot podatku akcyzowego

29 lipca 2016

Przypominamy rolnikom, że w dniach od 01.08.2016 r. do 31.08.2016 r. przyjmowana jest II tura wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 2016 r. Do wniosku należy dołączyć faktury VAT, stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 01.02.2016 r. do 31.07. 2016 r. (ze względu na zróżnicowane nazewnictwo OLEJU NAPĘDOWEGO faktury powinny zawierać kod paliwa). Wnioski przyjmowane są w Urzędzie Gminy w pokoju nr 6 (parter).

Czytaj więcej o: Uwaga rolnicy - II tura wniosków o zwrot podatku akcyzowego

Konsultacje społeczne w sprawie Projektu przeciwdziałania skutkom suszy w rejonie wodnym Dolnej Wisły

26 lipca 2016

Konsultacje społeczne w sprawie Projektu przeciwdziałania skutkom suszy w rejonie wodnym Dolnej Wisły wraz z projektem prognozy oddziaływania na środowisko, w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko.

Czytaj więcej o: Konsultacje społeczne w sprawie Projektu przeciwdziałania skutkom suszy w rejonie wodnym Dolnej Wisły

Podsumowanie projektu Drogi dla Natury w gminie Subkowy

26 lipca 2016

Od marca 2015 r. trwała w gminie Subkowy realizacja ogólnopolskiego projektu pn. „Drogi dla Natury”. W tym czasie odbyły się: szkolenia dla nauczycieli i mieszkańców, warsztaty dla uczniów, spotkania z mieszkańcami, spotkania z Radą Gminy Subkowy, podczas posiedzeń Komisji ochrony środowiska i rolnictwa oraz podczas sesji.

Czytaj więcej o: Podsumowanie projektu Drogi dla Natury w gminie Subkowy

Hodowcy zwierząt gospodarczych - informacja od Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tczewie

25 lipca 2016

Informacja dla hodowców zwierząt gospodarczych - od Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tczewie (w załaczniku).

Czytaj więcej o: Hodowcy zwierząt gospodarczych - informacja od Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tczewie

STRATEGIA ROZWOJU GMINY SUBKOWY NA LATA 2015 - 2020 Z PROGNOZĄ DO ROKU 2025

19 lipca 2016

Strategia rozwoju Gminy Su bkowy na lata 2015 - 2020 z prognozą do roku 2025 - treść w załączniku.

Czytaj więcej o: STRATEGIA ROZWOJU GMINY SUBKOWY NA LATA 2015 - 2020 Z PROGNOZĄ DO ROKU 2025

Kociewska gazeta na lato

14 lipca 2016
Powiększ zdjęcie Kociewska%20gazeta%20na%20lato

Lipiec to bodaj najchętniej wybierany przez większość miesiąc urlopów i wakacyjnych wypoczynków. To nie czas na zbytnie interesowanie się sytuacją polityczną w kraju, aktualną koniunkturą na rynkach finansowych czy bieżącymi doniesieniami medialnymi ze świata -  sezon ogórkowy. W czasie urlopu, wypoczynku, wyjazdów rekreacyjnych częściej sięgamy po słowo pisane, ale lekkie, łatwe i przyjemne. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE przygotowała specjalne wydanie magazynu na lipiec.

- Piszemy w nim oczywiście o Regionie, o trasach rowerowych, kajakowych - mówi Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE - przypominamy również kalendarz naszych największych imprez lipcowych. Jak przystało na prawdziwy magazyn - nie brakuje wywiadów czy tematu numeru - otwarcia Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie.

Gazeta "wychodzi" tylko w wersji elektronicznej i jest dostępna na stronie internetowej organizacji. Autorzy liczą również na dystrybucję tej publikacji w sieci, na jej udostępnianie w mediach społecznościowych, umieszczanie linków na stronach partnerów samorządowych, instytucji czy nawet prywatnych witrynach.

Czytaj więcej o: Kociewska gazeta na lato

Wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży już za nami

14 lipca 2016

Rzymskokatolicka Parafia Św. Wojciecha w Gorzędzieju zorganizowała wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży. Został on zorganizowany w terminie 27 czerwiec - 1 lipiec 2016. Podobnie jak w roku ubiegłym roku uczestnicy wyprawy wypoczywali w miejscowości Smołdziński Las nad morzem. W wyjeździe udział wzięły 22 osoby. Uczestniczyli oni w pieszych i rowerowych wyprawach po Słowińskim Parku Narodowym. Każdego dnia wypoczywali na Wydmie Czołpińskiej. Na plaży poza kąpielą budowano zamki z piasku, a także puszczano latawce. W tym roku uczestnicy wyjazdu dotarli również do Muzeum Przyrodniczego w Smołdzinie oraz weszli na wieżę widokową.

Czytaj więcej o: Wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży już za nami

28. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie

14 lipca 2016
Powiększ zdjęcie 28.%20Międzynarodowa%20Parafiada%20Dzieci%20i%20Młodzieży%20w%20Warszawie

W minioną niedzielę, wczesnym rankiem, grupa dzieci i młodzieży z gminy Subkowy wyruszyła na 28. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Uczestników wyjazdu pożegnał ks. Feliks Kamecki, proboszcz parafii Subkowy, życząc młodym szczęśliwej drogi i udanego pobytu, a także wielu osiągnięć w czasie konkursów i zawodów organizowanych w ramach parafiady.

Czytaj więcej o: 28. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie

Bezpłatne szkolenie „Najważniejsze zasady pozyskiwania dotacji i realizowania projektów finansowanych z Funduszy Europejskich w pigułce”

14 lipca 2016

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku, który finansowany jest ze środków UE, zaprasza na bezpłatne szkolenie organizowane 29 lipca 2016 r., poświęcone ogólnym zasadom aplikowania i realizowania projektów finansowanych z Funduszy Europejskich oraz źródłom finansowania działalności przedsiębiorstw w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.

Szkolenie odbędzie się w piątek 29 lipca 2016 r. w godz. 9:00-15:30 w siedzibie Agencji Rozwoju Pomorza S.A. przy al. Grunwaldzkiej 472 D 80-309 (sala 12.13 na XII piętrze).

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej:
http://pomorskiewunii.pomorskie.eu/-/szkolenie-w-gdansku-najwazniejsze-zasady-pozyskiwania-dotacji-i-realizowania-projektow-finansowanych-z-funduszy-europejskich-w-pigulc-1

Czytaj więcej o: Bezpłatne szkolenie „Najważniejsze zasady pozyskiwania dotacji i realizowania projektów finansowanych z Funduszy Europejskich w pigułce”

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

14 lipca 2016

Ministerstwo Sportu i Turystyki przygotowuje pilotażową akcję „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Jej finał przypadnie na czas od 23 do 25 września 2016 r. Wtedy Polacy będą mogli skorzystać z wyjątkowej palety ofert, zebranych i promowanych przez organizatorów.

Obecnie trwa rekrutacja partnerów akcji, albowiem docelowo ma powstać bank ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach, które będą oferowane we wrześniowy weekend na terenie całego kraju.

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to wykorzystanie sprawdzonej formuły weekendowych akcji zniżkowych organizowanych przez polskie miasta i regiony i przeniesienie jej na poziom krajowy. Partnerami akcji będą podmioty dysponujące obiektami turystycznymi lub świadczące usługi turystyczne a jej głównym celem zachęcenie Polaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie kraju, również w okresie poza głównym sezonem wakacyjnym.

Promocja akcji będzie prowadzona od drugiej połowy sierpnia br, na witrynach internetowych i profilach mediów społecznościowych Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej oraz w innych mediach.

Czytaj więcej o: „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”