Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witaj.
Strona internetowa Gminy Subkowy - zapraszamy! Więcej informacji i te wcześniejsze w dziale Aktualności.

 

Artykuły

Krajowa Administracja Skarbowa

23 lutego 2017

1 marca 2017 roku zostanie utworzona Krajowa Administracja Skarbowa w miejsce działających dotychczas struktur:  administracji podatkowej, Służby Celnej i kontroli skarbowej.

W załączeniu przesyłam list otwarty Szefa KAS - Pana Mariana Banasia, zawierający informacje na temat reformy, powodów jej przeprowadzenia oraz jej celów. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z treścią listu.

 

Czytaj więcej o: Krajowa Administracja Skarbowa

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego

23 lutego 2017

Obwieszczenie Starosty Tczewskiego dotyczace udzielenia pozwolenia na budowę grogi gminnej i budowę ośiwtlenia drogi - ul. Wł. Sikorskiego w Subkowach, prace prowadzone będą na terenie działek nr 395, 401/3, 402, 190/11, 190/13, obręb Subkowy. 

Czytaj więcej o: Obwieszczenie Starosty Tczewskiego

Wycinka drzew - okres lęgowy ptaków!

23 lutego 2017

Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z 7 października 2014 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt w stosunku do zwierząt gatunków chronionych, w terminie od 1 marca do 15 października, obowiązuje zakaz "umyślnego płoszenia lub niepokojenia w miejscach noclegu, w okresie lęgowym w miejscach rozrodu lub wychowu młodych, lub w miejscach żerowania zgrupowań ptaków migrujących lub zimujących, niszczenia, usuwania lub uszkadzania gniazd, czy niszczenia siedlisk lub ostoi, będących ich obszarem rozrodu, wychowu młodych, odpoczynku, migracji lub żerowania", co przekłada się na zakaz usuwania drzew w wyżej wymienionym terminie!

Czytaj więcej o: Wycinka drzew - okres lęgowy ptaków!

Sprzedaż bezpośrednia produktów pochodzenia zwierzęcego – wymagania z zakresu bezpieczeństwa żywności

22 lutego 2017

Sprzedaż bezpośrednia produktów pochodzenia zwierzęcego – wymagania z zakresu bezpieczeństwa żywności. Więcej informacji www.minrol.gov.pl

Czytaj więcej o: Sprzedaż bezpośrednia produktów pochodzenia zwierzęcego – wymagania z zakresu bezpieczeństwa żywności

Informacja o najbliższych wydarzeniach w Domu Przedsiębiorcy adresowanych do przedsiębiorców

17 lutego 2017

20 luty godz. 10:00 - Gdzie i jak ubiegać się o Fundusze Europejskie? Zasady tworzenia biznesplanu

Szkolenie w Tczewie: „Gdzie i jak skutecznie ubiegać się o wsparcie z Funduszy Europejskich? – zasady tworzenia biznesplanu”

Szkolenie odbędzie się 20 lutego 2017 r. w godz. 10:00-14:10 w siedzibie Domu Przedsiębiorcy w Tczewie przy ul. Obrońców Westerplatte 3.

W programie szkolenia m.in.:
– wprowadzenie do Funduszy Europejskich na lata 2014-2020,
– możliwości uzyskania dofinansowania na założenie działalności gospodarczej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich,
– jak skutecznie ubiegać się o dotację? – wybór projektu, przystąpienie do projektu, wnioskowanie o wsparcie finansowe,
– zasady tworzenia biznesplanu​,
– źródła informacji o Funduszach Europejskich​.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu/spotkaniu jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres: malbork.pife@pomorskie.eu lub zgłoszenie telefoniczne pod numerem: 668 530 058.

Udział w szkoleniu/spotkaniu jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje: http://www.pomorskiewunii.pomorskie.eu/aktualnosci​​

Czytaj więcej o: Informacja o najbliższych wydarzeniach w Domu Przedsiębiorcy adresowanych do przedsiębiorców

Pierwszy Halowy Turniej Petanque Dubletów o Puchar Wójta Gminy Subkowy

16 lutego 2017
Powiększ zdjęcie Pierwszy%20Halowy%20Turniej%20Petanque%20Dubletów

Historyczne zawody już za nami. W sobotę 11.02.2017 gościliśmy na sali sportowej gimnazjum uczestników Pierwszego Halowego Turnieju Petanque Dubletów o Puchar Wójta Gminy Subkowy . Obecni byli zawodnicy z Bornego Sulinowa, Chojnic, Kalisk , Gdańska oraz nasi reprezentanci, w sumie 17 par. Gości przywitał Wójt Gminy Subkowy Mirosław Murzydło. Następnie rozpoczęto mecze . Rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim. Gry odbywały się w miłej i sportowej atmosferze . Faworytami byli Michał Kupiec i Jan Neugebauer i oni też zostali zwycięzcami sobotniego turnieju. Nagrodzono 4 najlepsze pary, 3 natomiast otrzymały nagrody pieniężne. Dla wszystkich uczestników przygotowano dyplomy. Nasi klubowicze pokazali się z dobrej strony. Drugie miejsce zajęli Waldek Żmuda i Wiesiek Boguń, piąte natomiast Kostek Mackiewicz i Piotrek Malewski, zostając najlepszymi juniorami turnieju. Pierwsza piątka wyglądała następująco:

Czytaj więcej o: Pierwszy Halowy Turniej Petanque Dubletów o Puchar Wójta Gminy Subkowy

Gminna Biblioteka Publiczna w Subkowach nieczynna

10 lutego 2017

Szanowni Czytelnicy

W dniach 20.02.2017 r. – 10.03.2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Subkowach będzie nieczynna ze względu na skontrum (inwentaryzację) zbiorów.

Czytelników prosimy o zaopatrzenie się w książki. Termin zwrotu książek zostaje przedłużony o czas zamknięcia biblioteki bez jakichkolwiek konsekwencji.

Za utrudnienia bardzo przepraszamy !

Czytaj więcej o: Gminna Biblioteka Publiczna w Subkowach nieczynna

Nowe przepisy związane z usuwaniem drzew i krzewów

8 lutego 2017

Od 1 stycznia 2017 r. obowiązują nowe przepisy związane z usuwaniem drzew i krzewów. Najważniejsze zmiany dotyczą właścicieli prywatnych posesji, którzy mogą bez zezwolenia wyciąć drzewa i krzewy, pod warunkiem, że nie jest to związane z prowadzoną przez nich działalnością gospodarczą. Zmieniły się też zasady naliczania opłat za wycinkę oraz zmniejszyły się kary z tego tytułu.

Więcej informacji: RDOŚ w Gdańsku

Czytaj więcej o: Nowe przepisy związane z usuwaniem drzew i krzewów

Kurs obsługi kombajnów zbożowych

8 lutego 2017

Informacja dla rolników indywidualnych, dzierżawców gruntów rolnych, właścicieli ziemskich i osób zainteresowanych. Zapraszamy na kurs obsługi kombajnów zbożowych wszystkich typów, koszt kursu 650,00 zł, wymagane dokumenty:kserokopia dowodu osobistego, oraz prawa jazdy kat. B lub T.

Zapisy telefonicznie: 501434022 lub pocztą elektroniczną: noekolacz@poczta.onet.pl do dnia 25 lutego 2017 r.

Czytaj więcej o: Kurs obsługi kombajnów zbożowych

Kwalifikacja wojskowa

8 lutego 2017

W dniu 13 lutego 2017 r. w pomieszczeniach Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie przy ul. Sobieskiego 10 w godzinach od 8:00 do 16:00 zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa, która obejmuje następujące osoby zameldowane na terenie gminy Subkowy:

  • mężczyźni urodzeni w roku 1998,
  • mężczyźni urodzeni w latach 1993-1997, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,
  • kobiety urodzone w latach 1993-1998 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej.
Czytaj więcej o: Kwalifikacja wojskowa