Zrób mammografię na wiosnę!

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 marca 2017

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Pamiętajmy, że tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w naszym organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniego badania nie zawsze gwarantuje, że obecnie naszemu zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – nowotwór piersi. Czasami Kobiety rezygnują z kolejnych badań, ułatwiając tym samym rozwój choroby. Rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na nasze samopoczucie, przez co często zostaje zdiagnozowany zbyt późno.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie odbędą się:

 • Tczew – 3 – 7 kwietnia przy sklepie Kaufland, ul. Kwiatowa 17
 • Pelplin – 3 – 7 kwietnia przy Przychodni Pelmed, ul. Wybickiego 14
 • Gniew – 7, 8 i 10 kwietnia przy Przychodni Zdrowia MEDICAL, os. Witosa 10
 • Morzeszczyn – 8 kwietnia przy OSP w Morzeszczynie, ul. 22 lipca
 • Kolonia Ostrowicka – 13 kwietnia przy Ochotniczej Straży Pożarnej, Kolonia Ostrowicka 53a
 • Subkowy – 18 kwietnia na parkingu przy Gimnazjum, ul. Wybickiego 19
 • Swarożyn – 19 kwietnia przy Świetlicy Wiejskiej, ul. Piastowska

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

 

Pliki do pobrania

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Mammografia

  Mammografia

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-03-15
Data publikacji:2017-03-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:849