Subkowy Wicemistrzem Polski Szkół Gimnazjalnych w unihokeju

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 maja 2018

W dniach 26-27 maja 2018r. w Elblągu odbył się jubileuszowy XXV Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”. W skład festiwalu wchodzą: Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci (szkoły podstawowe), Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej (II i III kl.gimnazjum + klasy VII) oraz Ogólnopolska Licealiada (szkoły ponadgimnazjalne). Jest to największy turniej w Polsce przeznaczony dla szkół, w którym łącznie wystąpiło 85 zespołów. Jednym z nich była drużyna chłopców z gimnazjum w Subkowach.

W wyniku losowania nasi uczniowie trafili do grupy D, gdzie za rywali mieliśmy zespoły: SP Babimost (mistrz woj. lubuskiego), SP 1 Nowy Targ (mistrz woj. małopolskiego) oraz Gimnazjum Łambinowice (mistrz woj.opolskiego). W pierwszym meczu z zespołem z Babimostu (wicemistrz Polski w rozgrywkach klubowych) remisujemy 0:0. Drugi mecz to potyczka z Nowym Targiem, w którym po dwóch trafieniach Damiana Paszka, jednej bramce Marcela Czerwińskiego i Łukasza Tomczyka wygrywamy 4:1. Ostatni mecz grupowy także zakończył się również naszym zwycięstwem - tym razem 3:0 (Jakub Domachowski, Miłosz Czerwiński, Łukasz) z mistrzem województwa opolskiego – Gim Łambinowice. Wyniki te pozwoliły nam na zajęcie II miejsca w grupie i awans do najlepszej ósemki turnieju. W tej fazie rozgrywek dwie drużyny z naszej grupy połączyły się z dwoma najlepszymi zespołami z grupy C tworząc grupę F. (z zaliczeniem meczu grupowego między zespołami, które awansowały do dalszej fazy rozgrywek). Kolejnym naszym przeciwnikiem był przedstawiciel województwa wielkopolskiego - Gimnazjum w Przykonie. Po dwóch trafieniach Damiana, jednym Marcela i Mateusza Mellera wygrywamy 4:0. W ostatnim meczu tej fazy rozgrywek mierzyliśmy się z zespołem z Gorzowa Wielkopolskiego - przeciwnik bardzo trudny, który ostatni sezon w rozgrywkach klubowych w kategorii juniora starszego zakończył w najlepszej czwórce w kraju. Po zaciętym pojedynku i bramce Marcela wygrywamy 1:0. Tym samym zajęliśmy II miejsce w grupie i uzyskaliśmy awans do najlepszej czwórki Ogólnopolskich Igrzysk. W półfinale czekał na nas zespół z Gim 1 w Sanoku - vice mistrz woj. podkarpackiego. Mecz ten lepiej zaczął się dla przeciwnika, który w 1 minucie objął prowadzenie. Nasz zespół pokazał charakter, doprowadził do wyrównania (Damian) i mecz w  regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 1:1. Do wyłonienia finalisty potrzebne były rzuty karne . Lepiej tą próbę nerwów wytrzymali nasi chłopcy i  po  dwóch skutecznych strzałach wykonanych przez Damiana wygrywamy 2:1.W walce o złote medale naszym przeciwnikiem okazał się obrońca tytułu sprzed roku - zespół z Zielonki (mistrz woj. mazowieckiego). Dłuższy czas gry meczu finałowego, trudy całego turnieju i krótka ławka rezerwowych nie pozwoliły na wygraną i mecz kończy się  wynikiem 3:0 dla rywali. Zespół z Zielonki zasłużenie wygrał Ogólnopolskie Igrzyska, my natomiast bardzo cieszymy się z tytułu vice mistrza Polski w kategorii gimnazjum - jest to największy sukces naszej młodzieży. Turniej ten był bardzo silnie obsadzony, w swoich meczach za przeciwników mieliśmy zespoły trenujące w klubach i grające w rozgrywkach ligowych Polskiego Związku Unihokeja. Należy dodać, że ci sami uczniowie rok wcześniej na tych samych zawodach zdobyli brązowe medale, a jesienią medal tego samego kruszcu wywalczyli w Igrzyskach Wojewódzkich.

 

Podczas ceremonii dekoracji nasi uczniowie odebrali okazały puchar i srebrne medale. Dodatkowo wręczono nagrody indywidualne:

- najlepszy strzelec - Bartosz Jachacy (Zielonka)

- najlepszy zawodnik - Nikodem Gawroński (Babimost)

- najlepszy bramkarz - Dawid Jażdzewski (Subkowy).

Dawid w cały turnieju - 7 meczów - wpuścił tylko 5 bramek (0,7 bramki na mecz), w czterech meczach zachował czyste konto- świetny wynik.

Wielkie brawa dla całego zespołu!!!

 

Końcowa kolejność Ogólnopolskich Igrzysk:

1) SP 4 Zielonka (woj. mazowieckie)

2) Gimnazjum Subkowy

3) SP Babimost (woj. lubuskie)

4) Gimnazjum 1 Sanok (woj.podkarpackie)

5 )SGSE Gorzów Wielkopolski (woj. lubuskie)

6) Gimnazjum nr 24 Gdańsk (woj. pomorskie)

7) Gimnazjum Jasionówka (woj.podlaskie)

8) Gimnazjum Przykona (woj. wielkopolskie)

9)SP 1 Nowy Targ (woj. małopolskie)

10) Gimnazjum Brójce (woj. lubuskie)

11) Gimnazjum 3 Sanok (woj. podkarpackie)

12) SP Łubnice (woj. łódzkie)

13) Gimnazjum Łambinowice (woj.opolskie)

14) SP Gaworzyce (woj. dolnośląskie)

15) SP 5 Garwolin (woj. mazowieckie)

Udział w tej dużej imprezie nie byłby możliwy bez pomocy: Rady Rodziców przy  Gimnazjum, p.Karinie Janusz – kierownik GOPS w Subkowach, Wójtowi Gminy - p. Mirosławowi Murzydło, dyrekcji Zespołu Szkół oraz rodziców zawodników, którzy pokryli część kosztów. Za okazaną pomoc  serdecznie dziękujemy!

Skład zespołu:

Marcel Czerwiński, Łukasz Tomczyk, Dawid Jazdżewski, Jakub Cichocki, Mateusz Meller, Damian Paszek, Adam Dąbkowski,  Jakub Domachowski (wszyscy III a),  Miłosz Czerwiński (VII b). Trener: Marcin Czerwiński.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-05-30
Data publikacji:2018-05-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:578