Jarmark w Wirtach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
30 lipca 2018

Ten rok dla  Arboretum w Wirtach jest  niezwykły.  Przyjechał  zespół Mazowsze,  a przy okazji telewizja pokazała piękno tego kociewskiego zakątka całej Polsce. Natomiast w sierpniu tradycyjnie nastąpi tam podsumowanie dorocznego Pleneru Artystów Ludowych Pomorza, który odbywa się w Kasztelanii Bytońskiej (dla niewtajemniczonych – w szkole w Bytoni) i kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła.  Jednak tegoroczne podsumowanie  będzie miało inna rangę i bogatszą oprawę, niż zwykle. Otóż, nie będzie kiermaszu...

Ale za to będzie jarmark. I Jarmark Kociewski w Wirtach! Przedsięwzięcie przygotowywane i realizowane przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział kociewski w Zblewie i Nadleśnictwo Kaliska. Wydarzenie zaplanowane z dużym rozmachem. Z wielością atrakcji przewidzianych na ponad sześć godzin zabawy.

Impreza zacznie się w samo południe leśno – myśliwskim akcentem. Potem popisy estradowe – muzyczne i aktorskie, także "po naszamu". Będą  konkursy wiedzy leśnej, oczywiście z nagrodami i turniej wiedzy o Kociewiu. Plac zabaw dla dzieci, Fabryka Imprez, warsztaty twórcze i specjalne stoisko Lasów Państwowych – tam też będzie można wygrać nagrody. Równolegle trwać będą rozgrywki w petanqe O Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Kaliska prowadzone przez Kaliski Klub Petanqe. Okolice wiaty i aleja w centrum Arboretum zapełnią się straganami i stoiskami z kociewskim jadłem przygotowanym przez, słynące z kulinarnego mistrzostwa, koła KGW oraz z dziełami artystów i rękodzielników.Tych biorących udział w bytońskim plenerze i nie tylko.  Kto nie przepada za  kociewską kuchnią, będzie mógł odwiedzić Kawiarenkę "Kropek". A co do KGW – przeprowadzony zostanie plebiscyt publiczności na najlepszą prezentację koła KGW.

Wszyscy goście będą mogli przyłożyć rękę do tworzenia wspólnego dzieła malarskiego. Zapowiada się wesołe, ciekawe, pełne atrakcji dla całych rodzin niedzielne popołudnie.

Będzie  to dnia 26 sierpnia bieżącego roku, w niedzielę, w samo południe w Arboretum Wirty.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-07-30
Data publikacji:2018-07-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Justyna
Liczba odwiedzin:756