Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Tczewski ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenie

21 marca 2017

W dniu 29.03.2017 r. w Inspektoracie ZUS w Tczewie przy ul. Jagiellońskiej 55 odbędzie się bezpłatne szkolenie dla płatników składek na temat: Zasady ustalania ustawodawstwa właściwego oraz niezbędna dokumentacja przy ubieganiu się o wydanie zaświadczenia - A1.

Szkolenie odbędzie się na sali konferencyjnej w godz. od 9:00 do 12:00.

W trakcie szkolenie uczestnicy poznają regulacje prawne w zakresie koordynowania systemów zabezpieczenia społecznego w krajach Unii Europejskiej oraz podstawowe zasady decydujące o podleganiu ustawodawstwu właściwemu. Zapoznają się także z warunkami delegowania pracowników oraz zasadami samodelegowania osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą.

Zgłoszenia uczestnictwa można dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu: 58 530 97 50.

Regionalny Rzecznik Prasowy w woj. pomorskim Krzysztof Cieszyński

Konkurs "AmberOne Bliżej Nas''

20 marca 2017

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami konkursu "AmberOne Bliżej Nas'' organizowanego przez Gdańsk Transport Company S.A. Założeniem konkursu jest podniesienie jakości życia w gminie za sprawą wspólnych działań mieszkańców. Szczegóły konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie http://a1.com.pl/konkurs-gmin/

Wyjazd do Poznania

20 marca 2017
Przejdź do - Wyjazd do Poznania
Dnia 4 marca 2017 r. mieszkańcy gminy Subkowy (35 osób) wzięli udział w kulturalnej wyprawie z Ośrodkami Kultury województwa pomorskiego na spektakl pt: "Carmen" G. Bizeta w międzynarodowej obsadzie do Teatru Wielkiego w Poznaniu. Odwiedziliśmy najpiękniejszą salę teatralną w Polsce - Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.
"Carmen" Georgesa Bizeta w reż. Denisa Kriefa, wystawiona została z ogromnym rozmachem, z udziałem 150 artystów z różnych części świata. Spektakl na podstawie noweli Prospa Mérimée, wystawiany w oryginalnej, francuskiej wersji językowej z polskimi nadpisami, trwał 2 godziny i 50 minut.
Przed spektaklem nasza grupa udała się z przewodnikiem na zwiedzanie miasta. Odwiedziliśmy między innymi Stary Rynek, Nowy Poznań, Farę, Zamek Przemysła, Kościół Dominikanów, Kolegium Jezuickie, Plac „4 Pomników”, Teatr Nowy, Stary Browar.
Inicjatorem i głównym organizatorem tego wydarzenia był OKSiBP w Cieplewie. Dziękujemy Dyrektorowi Grzegorzowi Cwalińskiemu za wspaniałą inicjatywę.

Inspiracje kobiece

15 marca 2017
Przejdź do - Inspiracje kobiece

W sobotę 11 marca w sali widowiskowej Domu Kultury już po raz czwarty odbyły się „Inspiracje Kobiece”. Wydarzenie rozpoczęło się  spotkaniem z poezją „Miłość nie jedno ma imię” w wykonaniu młodzieży pod opieką Pani Anny Falgowskiej.

Kolejnym punktem wydarzenia były warsztaty kreatywne takie jak: warsztaty tkackie pod okiem Pani Anety Czapli animatora z GOK w Kwidzynie,  malowanie aniołów przy pomocy Pani Katarzyny Szupryczyńskiej, oraz Pani Karoliny Halbeckiej i Pani Katarzyny Dutkowskiej, które na co dzień prowadzą warsztaty terapii zajęciowej w Krzywym Kole. Kolejnymi warsztatami było tworzenie świec żelowych z animatorami Domu Kultury w Subkowach – Pani Małgorzata Gądek i Pani Agnieszka Makowska.  Ciekawostką spotkania była sesja fotograficzna z fotografem Panią Emilią Wójcikiewicz.

Czytaj więcej o: Inspiracje kobiece

Szkolenie: „ Obowiązujące wymogi przy uruchamianiu i prowadzeniu działalności w ramach rolniczego handlu detalicznego”

15 marca 2017

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Biuro Powiatowe w Tczewie, w związku z Ustawą z dnia 16 listopada 2016 o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia sprzedaży żywności przez rolników  organizuje  szkolenie: „Obowiązujące wymogi przy uruchamianiu i prowadzeniu działalności  w ramach rolniczego handlu detalicznego”. Data szkolenia 17.03.2017r. godz.10.00, miejsce: Pelplin – Miejski Ośrodek Kultury, ul Kościuszki 2a.

Wykłady przeprowadzą :

1.Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno- Spożywczych

2. Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna

3.Powiatowy Inspektorat Weterynarii

W szkoleniu uczestniczyć będzie Przedstawiciel Urzędu Skarbowego.

Zrób mammografię na wiosnę!

15 marca 2017
Przejdź do - Zrób mammografię na wiosnę!

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Czytaj więcej o: Zrób mammografię na wiosnę!

„PRACODAWCA ROKU POWIATU TCZEWSKIEGO” EDYCJA 2017 r.

10 marca 2017

PUP

Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych

10 marca 2017

Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych

Po rozpatrzeniu oferty złożonej w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych ogłoszonego w dniu 7 lutego 2017 r. Wójt Gminy Subkowy przyznał dotację podmiotowi:

Czytaj więcej o: Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych

Serdeczne życzenia dla Sołtysów

10 marca 2017

W sobotę 11 marca obchodzimy DZIEŃ SOŁTYSA


z tej okazji  pragniemy złożyć wszystkim Sołtysom, najserdeczniejsze życzenia, pomyślności oraz wytrwałości w rozwiązywaniu spraw dotyczących naszej gminy i jej mieszkańców.

Życzymy zdrowia, radości, a także satysfakcji z życia zarówno prywatnego jak i publicznego.

Niech Wasza praca będzie owocna i służy wszystkim przez długie lata.

DOFINANSOWANIE - AZBEST

6 marca 2017
Przejdź do - DOFINANSOWANIE - AZBEST

W związku z ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku konkursem na zadania w zakresie usuwania wyrobów zawierających azbest, informujemy o możliwości składania wniosków o dofinansowanie na:

1) demontażu, zabezpieczeniu, transporcie i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest,

2) transportu, zabezpieczeniu i unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest (dotyczy płyt zdemontowanych i składowanych na działce).

 

Czytaj więcej o: DOFINANSOWANIE - AZBEST

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-12-16
Data publikacji:2015-12-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:53667