Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Święta Majowe

28 kwietnia 2017

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe. Dzień Flagi poprzedza święto 3 maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.

2 maja Dzień Flagi

28 kwietnia 2017

2 maja Dzień Flagi to dobry moment, by zachęcić wszystkich do poznania zasad prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej. Wskazówki zawiera publikacja pt. „Biało-Czerwona” opracowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

http://www.mswia.gov.pl/

Znaleziono psa

26 kwietnia 2017
Przejdź do - Znaleziono psa

Znaleziono psa - prosimy o kontakt 530993914

Egzaminy gimnazjalne

21 kwietnia 2017
Przejdź do - Egzaminy gimnazjalne

W dniach od 19 do 21 kwietnia 2017 w Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Subkowach, tak jak i w całej Polsce uczniowie zmierzyli się z testami gimnazjalnymi. W naszym kraju około 350 tys. uczniów klas III gimnazjów zmierzło się z nim w trzech etapach z „tą małą maturą”. Pierwszego dnia cześć humanistyczna i język polski, następnego z przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki. Ostatniego dnia czyli w piątek jest egzamin z języka obcego -u nas w ogromnej przewadze z języka angielskiego.

 

ZUS w Tczewie zaprasza płatników składek na bezpłatne szkolenie

21 kwietnia 2017

W dniu 27.04.2017 r. w Inspektoracie ZUS w Tczewie przy ul. Jagiellońskiej 55 odbędzie się bezpłatne szkolenie dla płatników składek na temat: Zmiany w programie Płatnik. Szkolenie rozpocznie się o godzinie 10.00. Szkolenie odbędzie się w formie prezentacji i ma na celu zapoznanie uczestników z funkcjonalnością programu Płatnik - wersja 10.01.001. W trakcie szkolenie uczestnicy poznają funkcje programu Płatnik, zasady wysyłania i weryfikowania dokumentów w IPP. Omówione zostaną również najczęściej występujących trudności w obsłudze programu.

Zgłoszenia uczestnictwa można dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu: 58 530 97 50

Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego Krzysztof Cieszyński

Forum Współpracy Partnerów LGD, czyli Giełda Zasobów na Zamku w Gniewie

18 kwietnia 2017

Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia” serdecznie zaprasza na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie I Forum Współpracy Partnerów LGD –  Giełdę Zasobów, które odbędzie się w 27 kwietnia br. (czwartek) na Zamku w Gniewie w godzinach od 17:00 - 19:00.

Giełda Zasobów to nowatorski sposób stymulowania partnerskiej współpracy między sektorem publicznym, pozarządowym oraz prywatnym. Przy planowaniu inspirowaliśmy się dobrymi praktykami z krajów zachodnich (m.in. niemieckie Gute Geschäfte), gdzie tego typu wydarzenia na stałe wpisały się w świadomość społeczeństwa. Podczas Giełdy uczestnicy - przedstawiciele organizacji pozarządowych, lokalnych instytucji i firm oraz mieszkańcy zawierają kontrakty, w których deklarują wymianę zasobów - pomieszczeń, czasu, umiejętności, usług itp. Na giełdzie nie można zawierać kontraktów finansowych. Całość imprezy przebiega bardzo dynamicznie, w atmosferze targowiska.

Czytaj więcej o: Forum Współpracy Partnerów LGD, czyli Giełda Zasobów na Zamku w Gniewie

Kampania społeczna „STOP pożarom traw”

18 kwietnia 2017

16 marca 2017r data rozpoczęcia tegorocznej kampanii przeciwko wypalaniu traw nie jest przypadkowa. Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw. W tym roku doszło już do ponad 8 tys. pożarów łąk i nieużytków rolnych. Wypalanie traw to problem, z którym strażacy zmagają się co roku. Choć rośnie świadomość społeczna w tej kwestii, to jednak nadal są ludzie, którzy myślą, że wypalanie traw użyźnia ziemię.

Czytaj więcej o: Kampania społeczna „STOP pożarom traw”

Projekt E-administracja dla e-klienta

13 kwietnia 2017
Przejdź do - Projekt E-administracja dla e-klienta

Gmina Subkowy przystąpiła do projektu E-administracja dla e-klienta”. Celem głównym jest wysoka efektywność zarządzania usługami dziedzinowymi w 10 JST woj. pomorskiego  i kujawsko – pomorskiego: Gmina Gniew, Gmina Lubichowo, Gmina Osieczna, Gmina Skarszewy, Gmina Miejska Starogard Gdański, Gmina Starogard Gdański, Gmina Subkowy, Gmina Tczew, Gmina Chełmno, Gmina Stolno w obszarze podatków i opłat lokalnych poprzez uruchomienie w każdym JST  7 e-usług na 4 poziomie dojrzałości, personalizację dostępu do informacji podatkowej oraz do informacji o przebiegu i sposobie załatwienia sprawy, pełną elektronizację i automatyzację procesu obsługi podatkowej, a także w obszarze zarządzania  nieruchomościami poprzez uruchomienie w każdym JST 3 e-usług na 4 poziomie dojrzałości, wdrożenie narzędzia informatycznego pozwalającego klientom na zdalny dostęp do informacji o nieruchomościach oraz w obydwu w/w obszarach poprzez wdrożenie procedur zarządczych, podniesienie kompetencji kadr i badanie satysfakcji klienta.

Gminna strona na Facebooku

13 kwietnia 2017

Wychodząc na przeciwko Waszym oczekiwaniom, Gmina Subkowy założyła stronę na facebooku aby szybciej i łatwiej docierać z gminnymi informacjami  do jak najszerszej grupy osób. Zapraszamy do polubień i udostępnień. Kliknij link

.Strona FB

Informacja POWER 2016

13 kwietnia 2017

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie z dniem 31.12.2016 r. zakończył realizację współfinansowanego przez Unię Europejską projektu skierowanego do osób bezrobotnych
z powiatu tczewskiego „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie tczewskim (II)”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Osi priorytetowej I Osoby młode na rynku pracy, Działania 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty pozakonkursowe, Poddziałania 1.1.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-12-16
Data publikacji:2015-12-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:59534