Gmina Subkowy

Najnowsze aktualności

Witaj.
Strona internetowa Gminy Subkowy - zapraszamy! Więcej informacji i te wcześniejsze w dziale Aktualności.

 

Artykuły

2 maja Dzień Flagi

28 kwietnia 2017

2 maja Dzień Flagi to dobry moment, by zachęcić wszystkich do poznania zasad prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej. Wskazówki zawiera publikacja pt. „Biało-Czerwona” opracowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

http://www.mswia.gov.pl/

Czytaj więcej o: 2 maja Dzień Flagi

Święta Majowe

28 kwietnia 2017

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe. Dzień Flagi poprzedza święto 3 maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.

Czytaj więcej o: Święta Majowe

Znaleziono psa

26 kwietnia 2017
Powiększ zdjęcie pies

Znaleziono psa - prosimy o kontakt 530993914

Czytaj więcej o: Znaleziono psa

Odbiór odpadów w okresie długiego weekendu

25 kwietnia 2017

Informujemy, że w okresie długiego weekendu nastąpi zmiana w terminach odbioru odpadów zmieszanych i biodegradowalnych.

Odpady zmieszane zostaną odebrane 28 kwietnia (piątek);

Odpady biodegradowalne zostaną odebrane 29 kwietnia (sobota).

Termin odbioru surowców (szkła i plastiku) nie ulega zmianie – odpady te zostaną odebrane 29 kwietnia (sobota).

Za utrudnienia i zmiany przepraszamy.

 

Czytaj więcej o: Odbiór odpadów w okresie długiego weekendu

ZUS w Tczewie zaprasza płatników składek na bezpłatne szkolenie

21 kwietnia 2017

W dniu 27.04.2017 r. w Inspektoracie ZUS w Tczewie przy ul. Jagiellońskiej 55 odbędzie się bezpłatne szkolenie dla płatników składek na temat: Zmiany w programie Płatnik. Szkolenie rozpocznie się o godzinie 10.00. Szkolenie odbędzie się w formie prezentacji i ma na celu zapoznanie uczestników z funkcjonalnością programu Płatnik - wersja 10.01.001. W trakcie szkolenie uczestnicy poznają funkcje programu Płatnik, zasady wysyłania i weryfikowania dokumentów w IPP. Omówione zostaną również najczęściej występujących trudności w obsłudze programu.

Zgłoszenia uczestnictwa można dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu: 58 530 97 50

Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego Krzysztof Cieszyński

Czytaj więcej o: ZUS w Tczewie zaprasza płatników składek na bezpłatne szkolenie

Egzaminy gimnazjalne

21 kwietnia 2017
Powiększ zdjęcie testy%20Subkowy%202017

W dniach od 19 do 21 kwietnia 2017 w Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Subkowach, tak jak i w całej Polsce uczniowie zmierzyli się z testami gimnazjalnymi. W naszym kraju około 350 tys. uczniów klas III gimnazjów zmierzło się z nim w trzech etapach z „tą małą maturą”. Pierwszego dnia cześć humanistyczna i język polski, następnego z przedmiotów przyrodniczych oraz matematyki. Ostatniego dnia czyli w piątek jest egzamin z języka obcego -u nas w ogromnej przewadze z języka angielskiego.

 

Czytaj więcej o: Egzaminy gimnazjalne

Kampania społeczna „STOP pożarom traw”

18 kwietnia 2017

16 marca 2017r data rozpoczęcia tegorocznej kampanii przeciwko wypalaniu traw nie jest przypadkowa. Początek wiosny to czas, w którym gwałtownie wzrasta liczba pożarów traw. W tym roku doszło już do ponad 8 tys. pożarów łąk i nieużytków rolnych. Wypalanie traw to problem, z którym strażacy zmagają się co roku. Choć rośnie świadomość społeczna w tej kwestii, to jednak nadal są ludzie, którzy myślą, że wypalanie traw użyźnia ziemię.

Czytaj więcej o: Kampania społeczna „STOP pożarom traw”

Forum Współpracy Partnerów LGD, czyli Giełda Zasobów na Zamku w Gniewie

18 kwietnia 2017

Lokalna Grupa Działania „Wstęga Kociewia” serdecznie zaprasza na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie I Forum Współpracy Partnerów LGD –  Giełdę Zasobów, które odbędzie się w 27 kwietnia br. (czwartek) na Zamku w Gniewie w godzinach od 17:00 - 19:00.

Giełda Zasobów to nowatorski sposób stymulowania partnerskiej współpracy między sektorem publicznym, pozarządowym oraz prywatnym. Przy planowaniu inspirowaliśmy się dobrymi praktykami z krajów zachodnich (m.in. niemieckie Gute Geschäfte), gdzie tego typu wydarzenia na stałe wpisały się w świadomość społeczeństwa. Podczas Giełdy uczestnicy - przedstawiciele organizacji pozarządowych, lokalnych instytucji i firm oraz mieszkańcy zawierają kontrakty, w których deklarują wymianę zasobów - pomieszczeń, czasu, umiejętności, usług itp. Na giełdzie nie można zawierać kontraktów finansowych. Całość imprezy przebiega bardzo dynamicznie, w atmosferze targowiska.

Czytaj więcej o: Forum Współpracy Partnerów LGD, czyli Giełda Zasobów na Zamku w Gniewie

Gminna strona na Facebooku

13 kwietnia 2017

Wychodząc na przeciwko Waszym oczekiwaniom, Gmina Subkowy założyła stronę na facebooku aby szybciej i łatwiej docierać z gminnymi informacjami  do jak najszerszej grupy osób. Zapraszamy do polubień i udostępnień. Kliknij link

.Strona FB

Czytaj więcej o: Gminna strona na Facebooku

Parafiadowy Memoriał Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców im. Józefa Jońca

13 kwietnia 2017
Powiększ zdjęcie IV%20Parafiada%20Diecezji%20Pelplińskiej

W minioną sobotę 08.04.2017 r. w Subkowach zapoczątkowano cykl imprez sportowych w ramach IV Parafiady Diecezji Pelplińskiej. Na boiskach piłkarskich Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy rozegrano Parafiadowy Memoriał Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców im. Józefa Jońca, twórcy ruchu parafiadowego, który wraz z wieloma znakomitymi Polakami zginął w katastrofie smoleńskiej.

Czytaj więcej o: Parafiadowy Memoriał Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców im. Józefa Jońca