Gmina Subkowy

Najnowsze aktualności

Witaj.
Strona internetowa Gminy Subkowy - zapraszamy! Więcej informacji i te wcześniejsze w dziale Aktualności.

 

Artykuły

Testy gimnazjalne 18-20.04.2018 r.

18 kwietnia 2018
Powiększ zdjęcie Testy

Egzamin gimnazjalny 2018 rozpoczęty. W dniu 18 kwietnia, III klasy gimnazjum zmierzą się z egzaminem z części humanistycznej (historia i język polski), 19 kwietnia z matematyczno-przyrodniczej (matematyka i przedmioty przyrodnicze) , a 20 kwietnia z wybranego przez siebie języka obcego ( u nas angielski i niemiecki w dwóch częściach podstawa i rozszerzenie). Zaczynamy - powodzenia!!!

Czytaj więcej o: Testy gimnazjalne 18-20.04.2018 r.

Warsztaty krawieckie

17 kwietnia 2018

Zagrożenie pożarowe !

17 kwietnia 2018
Powiększ zdjęcie

Nawiązując do pisma Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, informujemy, że z uwagi na trwający okres zagrożenia pożarowego w Lasach Państwowych, obowiązuje bezwzględny zakaz wypalania pozostałości pozrębowych tj.: gałęzi i pozostałości roślinnych w lesie, na polach oraz łąkach. W przypadku nie zastosowania się do powyższego, zgodnie z ustawą o lasach i ustawie o ochronie środowiska, właściciel gruntu podlega karze aresztu lub grzywny!

Czytaj więcej o: Zagrożenie pożarowe !

Kasa na terminal. Program Polska bezgotówkowa – płatności dostępne dla każdego i w każdym miejscu

17 kwietnia 2018

Aż czterech spośród dziesięciu Polaków rezygnuje z zakupów, jeśli nie ma możliwości zapłaty za nie kartą lub telefonem – wynika z analiz PKO Banku Polskiego. Rosnąca popularność płatności bezgotówkowych wśród konsumentów nie zawsze idzie w parze z decyzją przedsiębiorców, by zakupić terminale płatnicze i umożliwić klientom tę formę dokonywania transakcji. Dlatego powstał Program „Polska Bezgotówkowa” kierowany do przedsiębiorców, którzy w ciągu ostatniego roku nie przyjmowali płatności kartami, a chcieliby zacząć.

Czytaj więcej;

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Czytaj więcej o: Kasa na terminal. Program Polska bezgotówkowa – płatności dostępne dla każdego i w każdym miejscu

Wojewódzki Turniej KGW

17 kwietnia 2018

07.04.2018r. odbył się XV Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Województwa Pomorskiego. W turnieju uczestniczyło 16 zespołów KGW z 15 powiatów. Nasz powiat reprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich  Brzuśce, które na turniej przybyły wraz z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich Radostowa. Łącznie w wyjeździe uczestniczyło ponad 30 osób z Gminy Subkowy. Na turnieju byli obecni również  Wójt Gminy Sukowy, Pani Krystyna Gierszewska oraz członek Zarządu Powiatu Tczewskiego Pan Adam Klimczak.

Czytaj więcej o: Wojewódzki Turniej KGW

Warsztaty majsterkowania-Projekt Drewno- kolejne spotkania

17 kwietnia 2018

Wczoraj  (16 kwietnia  2018) w Domu Kultury odbyły się kolejne już warsztaty pt. "Projekt drewno".  Tym razem uczestnicy warsztatów pod okiem instruktora wykonali własnoręcznie domek dla owadów pożytecznych. Konstrukcja ta umożliwi owadom nocleg i schronienie latem, a jesienią  znajdą w nim miejsce do przezimowania.  Kolejne warsztaty już w maju, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.
Działanie realizowane przez Dom Kultury w Subkowach w ramach realizacji operacji "Sztuka budzi ludzi" w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego PROW na lata 2014 - 2020.

Zdjęcia:

Czytaj więcej o: Warsztaty majsterkowania-Projekt Drewno- kolejne spotkania

IX Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Teatralnych „W KRAINIE BAŚNI i BAJEK”

17 kwietnia 2018

Dnia 13.04.2018r. w sali widowiskowej Domu Kultury odbył się IX Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Amatorskich Grup Teatralnych. Udział w nim wzięły dwie grupy. Jako pierwsza wystąpiła grupa z Przedszkola Samorządowego w Subkowach z przedstawieniem pt "Dżungla". Dzieci przygotowały się pod opieką Pań: Magdaleny Pokorskiej, Katarzyny Musiał i Sylwii Cichockiej. 

Czytaj więcej o: IX Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Teatralnych „W KRAINIE BAŚNI i BAJEK”

Spotkania badawczo animacyjnych w Gminie Subkowy- Gorzędziej

17 kwietnia 2018

Za nami kolejne spotkanie z  cyklu spotkań  badawczo - animacyjnych. Tym razem animatorzy Domu Kultury wraz z Panią dr Karoliną Ciechorską Kulesza i studentami Uniwersytety Gdańskiego odwiedzili dnia 13.04.2018 miejscowość Gorzędziej. W świetlicy  wiejskiej odbyły się warsztaty krawieckie oraz majsterkowania, w czasie  których  prowadzone były badania dotyczące kultury w Gminie Subkowy. W spotkaniu udział wzięło 18 osób.

Czytaj więcej o: Spotkania badawczo animacyjnych w Gminie Subkowy- Gorzędziej

Parafiadowy Memoriał im. Józefa Jońcaw Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców

16 kwietnia 2018
Powiększ zdjęcie

Dnia 7 kwietnia w Subkowach odbył się Parafiadowy Memoriał im. Józefa Jońcaw Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców.

W rywalizacjach grały zespoły ze szkół z  Kulic, Piaseczna, Małej Słońcy i Subków w kategoriach: A - klasa III-IV SP, B – klasa V-VI SP, C- VII SP-Gimnazjum

Nagrody ufundował Wójt Gminy Subkowy.

Czytaj więcej o: Parafiadowy Memoriał im. Józefa Jońcaw Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców

Konkurs na dyrektora Zespołu Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy

16 kwietnia 2018

INFORMACJA O OGŁOSZENIU KONKURSU

na stanowisko dyrektora Zespołu Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy

Wójt Gminy Subkowy ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora w szkole publicznej, dla której organem prowadzącym jest Gmina Subkowy:

Czytaj więcej o: Konkurs na dyrektora Zespołu Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy