Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zmiana godzin pracy PSZOK

7 marca 2019

Informujemy, że zmieniły się godziny pracy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Od marca PSZOK przyjmuje odpady we wtorki od godziny 15:30 do godziny 16:30 oraz w czwartki od godziny 7:15 do godziny 8:30. W tym czasie na miejscu będzie czekał na Państwa pracownik, którzy przyjmie odpady. Nie ma konieczności dzwonienia do Urzędu Gminy i uzgadniania terminów.

Równocześnie przypominamy, że do PSZOK-u można oddać:

  • papier i tekturę;
  • opakowania z metali, tworzyw sztucznych i wielomateriałowe;
  • szkło opakowaniowe;
  • farby, tusze, farby drukarskie, kleje, lepiszcze, żywice i detergenty;
  • zużyte opony od samochodów osobowych, motocykli, motorowerów, rowerów, itp.
  • odpady wielkogabarytowe i z tworzyw sztucznych;
  • odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia.

Selektywna zbiórka odpadów w listopadzie

19 listopada 2018

Selektywna zbiórka odpadów w listopadzie

 Przypominamy, że 24 listopada 2018 r. (sobota) będzie przeprowadzona

zbiórka selektywna

Szkła

papieru

tworzyw sztucznych

Prosimy o wystawienie worków z odpadami przed teren nieruchomości do godziny 7.00

Odbiór odpadów 12 listopada

9 listopada 2018

W związku z pytaniami o organizację odbioru odpadów w dzień świąteczny przypadający na 12 listopada informujemy, że odbiór odpadów w ten dzień odbędzie się zgodnie z harmonogramem.

Informacja

26 października 2018

W związku z częstymi zgłoszeniami dotyczącymi spalania odpadów w domowych piecach przypominamy, iż spalanie odpadów to najgorsza, najdroższa i najbardziej szkodliwa dla zdrowia forma „zagospodarowania” odpadów – niestety okres jesienno-zimowy sprzyja takim przypadkom.

Czytaj więcej o: Informacja

Odpady komunalne i wielkogabarytowe

18 października 2018

Co to są odpady komunalne?

Zgodnie z definicją zapisaną w ustawie o odpadach przez odpady komunalne rozumie się odpady powstające w gospodarstwach domowych, z wyłączeniem pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Innymi słowy: odpady związane z działalnością bytowo-gospodarczą człowieka w środowisku miejskim. Do podstawowych składników odpadów komunalnych należą: substancje organiczne, papiery, różnego rodzaju plastiki, metale, stara garderoba i buty, meble, pozostałości kosmetyków, środki czystości, lekarstwa itp. (za: www.ekologia.pl)

 Co zaliczamy do odpadów wielkogabarytowych?

Do odpadów wielkogabarytowych zaliczamy, np. stoły, szafy, łóżka, krzesła, fotele domowe, dywany, materace, rowery, wózki dziecięce, duże zabawki, kabiny prysznicowe z tworzywa sztucznego, zlewy kuchenne (metalowe), pozbawione części szklanych drzwi i okna domowe, opony małe, czyli od samochodów osobowych, rowerów, motorowerów.

Do odpadów wielogabarytowych nie zalicza się odpadów remontowych (gruzu, płyt kartonowo-gipsowych, styropianu, paneli, itp.), pokryć dachowych, brodzików, toalet i zlewów łazienkowych, palet, części samochodowych (także foteli, szyb, półek, zderzaków i innych części plastikowych oraz metalowych), banerów reklamowych, folii rolniczej, opon rolniczych, od pojazdów dostawczych i innych przekraczających rozmiary opon od samochodów osobowych.

 Co zbieramy podczas zbiórki ulicznej?

Podczas zbiórki ulicznej oprócz ww. odpadów wielkogabarytowych, zbierane są elektroodpady, czyli domowy sprzęt AGD i RTV, komputery, narzędzie elektryczne, zabawki i sprzęt rekreacyjny. Odpad taki musi być kompletny – do elektroodpadu nie zalicza się, np. obudowy lodówki, a tylko lodówkę wyposażoną w sprężarkę i instalację chłodzącą.

Zmiana harmonogramu odbioru odpadów

13 kwietnia 2018

W związku z podpisaniem nowej mowy na odbiór i transport odpadów komunalnych z przedsiębiorstwem Clean-Bud, zaszła konieczność aktualizacji harmonogramu odbioru odpadów komunalnych.

Zmiany dotyczą:
- wprowadzono selektywną zbiórkę makulatury - odbiór będzie odbywał się co trzy miesiące (w ostatnią sobotę drugiego miesiąca kwartału),
- zmieniono częstotliwość odbioru szkła - odbiór będzie odbywał się co trzy miesiące (w ostatnią sobotę drugiego miesiąca kwartału),
- wprowadzono dodatkowe terminy odbioru popiołu w okresie letnim,
- odbiór odpadów biodegradowalnych w okresie listopad-kwiecień odbywać się będzie raz na miesiąc,
- zbiórka uliczna odbywać się będzie tylko dwa razy do roku - bez dodatkowych zgłoszeń. Najbliższa zbiórka odpadów odbędzie się we wrześniu - dokładny termin zostanie podany w późniejszym terminie.

Odbiór pozostałych frakcji odpadów nie uległa zmianie.

Zbiórka uliczna

17 września 2018

We wrześniu 2018 roku zostanie przeprowadzona zbiórka uliczna wg poniższego harmonogramu:

17 września – Subkowy, Narkowy
18 września – Gorzędziej, Mała Słońca, Rybaki, Wielka Słońca, Mały Garc
19 września – Wielgłowy, Waćmierz, Bukowiec, Brzuśce
20 września – Radostowo, Starzęcin
21 września - objazdówka

W ramach zbiórki ulicznej odbierane będą: meble i odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektronicznych, opony (od samochodów osobowych i mniejsze), metal oraz opakowania po klejach, detergentach itp. (prosimy o przygotowanie w zamkniętych i szczelnych pojemnikach, a małe opakowania dodatkowo zapakować w opakowanie zbiorcze, np. worek lub karton).

Zbiórka uliczna przeprowadzana będzie w powyższych dniach od godziny 7:00. Osoby zainteresowane proszone są o wystawienie odpadów przed granice nieruchomości. W przeciwieństwie do lat poprzednich Urząd Gminy nie prowadzi żadnych dodatkowych zapisów.

W trakcie zbiórki nie będzie zbierany gruz, styropian, papa ani inne odpady remontowe (budowlane).

Nowa stawka za odpady

22 grudnia 2015

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-12-18
Data publikacji:2015-12-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:44204