Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności

Artykuły

 • Duży może więcej. Ustawa metropolitalna szansą dla gminy Subkowy

  Nawet 200 mln każdego roku może trafiać na Pomorze dzięki ustawie metropolitalnej. Pieniądze te będą przeznaczone przede wszystkim na transport zbiorowy, nowe połączenia, wspólny bilet, węzły przesiadkowe i drogi, na spójne planowanie przestrzenne, promocję, turystykę i ochronę środowiska. Ustawa niemal jednogłośnie została przegłosowana przez Senat i trafiła do Sejmu do dalszych prac. Teraz wszystko w rękach posłów.

  Przyjęcie ustawy będzie miało ogromne znaczenie również dla gminy Subkowy. Metropolia to korzyści nie tylko dla Trójmiasta, ale przede wszystkim dla mniejszych miejscowości, położonych w jego obrębie.

  Czytaj Więcej o: Duży może więcej. Ustawa metropolitalna szansą dla gminy Subkowy
 • Spróbujmy razem poszukać dom

  Te pieski zostały wyrzucone przy drodze w kartonie w miejscowości Mała Słońca. Jest ich sześcioro i matka. Obecnie przebywają u gospodarza, który przez kilka dni zaopiekuje się nimi. Matkę i jednego pieska gospodarz zostawi u siebie. Pozostałe pieski szukają kochającego domu. Pieski mają ok 4-5 miesięcy. Spróbujmy razem im go poszukać. W przeciwnym razie pieski trafią do schroniska. Ciężko zrobić zdjęcia, bo są bardzo żywiołowe i przyjaźnie nastawione do ludzi.

  Podajemy telefon w sprawie adopcji 530 993 914.

  Czytaj Więcej o: Spróbujmy razem poszukać dom
 • Petycja mieszkańców o zwiększenie funduszy unijnych dla Pomorza!

  Zgodnie z propozycjami Polskiego Rządu w latach 2021-2027 zmniejszy się wysokość środków pomocy unijnej dla Województwa Pomorskiego. W efekcie tej decyzji nasz region może otrzymać o 40 % czyli 3 miliardy złotych mniej środków (736 mln euro) niż w latach 2014-2020. Skutki takiej decyzji dotkną bezpośrednio wszystkich mieszkańców naszego regionu.
  Samorządy lokalne otrzymają mniej funduszy na inwestycje drogowe czy służbę zdrowia, zasadniczo zmniejszy się wsparcie dla przedsiębiorców, szkół, uczelni oraz organizacji pozarządowych.
  Jeżeli nie zgadzasz ​się na tak niekorzystny dla Pomorzan podział funduszy UE - podpisz petycję, którą skierujemy do Rządu.

  Pomorzanki i Pomorzanie, Wasz podpis decyduje!
  Więcej informacji w linku: https://pomorskie.eu/petycja/

  Czytaj Więcej o: Petycja mieszkańców o zwiększenie funduszy unijnych dla Pomorza!
 • LEGIMI i inne dostępne usługi w GBP w Subkowach

  W Gminnej Bibliotece Publicznej w Subkowach od nowego roku sporo nowości. Nowy rok to nowa strona, nowy katalog ale także nowe usługi: Książka na telefon jest to oferta skierowana do seniorów i osób, które nie mają innej możliwości wypożyczenia książek, prasy, czy audiobooków. Dla nich dostarczymy zamówione książki do domu oraz BiBlioBaja - czytanie bajek dla milusińskich przez telefon - oferta skierowana do rodziców. Już od środy można zamawiać telefoniczne bajanie. Dzięki współpracy z platformą Legimi nasi czytelnicy, mają do dyspozycji katalog ponad 62 000 ebooków - w tym najgorętszych nowości i największych bestsellerów, ale i znanych już molom książkowym tytułów.
  Wybierać można spośród literatury popularnej i literatury faktu - romansów i powieści obyczajowych, kryminałów i biografii, reportaży, bajek i lektur szkolnych.
  Z aktywną kartą naszej biblioteki można wygodnie czytać i słuchać publikacje dostępne w Legimi - największym serwisie z wirtualną literaturą. Już od 8 marca, t.j.poniedziałku można otrzymać darmowy kod dostępu w naszej bibliotece i korzystać z platformy Legimi. Jak to zrobić? Jak korzystać z Legimi? To proste, wystarczy ...            
  • Wpisać unikatowy kod, który wręczymy Ci w Naszej bibliotece. UWAGA!!! Masz na to czas do końca miesiąca, w którym otrzymałeś kod.
  • Założyć darmowe konto w Legimi lub zalogować się do Legimi.
  • Pobrać bezpłatną aplikację Legimi dostępną w Google Play(system operacyjny Android), AppStore (iOS) lub Microsoft Store (Windows Phone).
  • Czytać bez ograniczeń przez cały miesiąc! Jeżeli po jego upływie nadal chcesz korzystać z Legimi, przyjdź do biblioteki po nowy kod dostępu.
  Ilość darmowych kodów ograniczona! Zapraszamy zainteresowanych do Biblioteki Subkowy.
   
  Więcej informacji pod nr telefonu 585368524, lub mailowo: biblioteka.subkowy@op.pl
  Czytaj Więcej o: LEGIMI i inne dostępne usługi w GBP w Subkowach
 • Ogłoszenie Wójta Gminy Subkowy w sprawie naboru ofert na operatora konkursu na mikrodotacje

  Ogłoszenie Wójta Gminy Subkowy

  w sprawie naboru ofert na operatora konkursu na mikrodotacje


  Działając na podstawie art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057 z późn. zm. ), w związku z uchwałą Rady Gminy Subkowy Nr XXI/155/20 z dnia 25 listopada 2020 r. w sprawie Programu współpracy gminy Subkowy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2021 rok

  ogłaszam

  otwarty konkurs ofert na wybór operatora konkursu na mikrodotacje w ramach regrantingu na realizację w formie wsparcia zadania gminy Subkowy w roku 2021 z zakresu działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

  Czytaj Więcej o: Ogłoszenie Wójta Gminy Subkowy w sprawie naboru ofert na operatora konkursu na mikrodotacje

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2020-09-17 16:10:06przez:
Opublikowano:2020-09-17 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający: Gmina Subkowy - portal informacyjny subkowy.pl
Odwiedziny:7795

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo