Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witaj.
Strona internetowa Gminy Subkowy - zapraszamy! Więcej informacji i te wcześniejsze w dziale Aktualności.

 

Artykuły

Ogłoszenie Wójta Gminy Subkowy

21 lutego 2020

Ogłoszenie Wójta Gminy Subkowy z dnia 21 lutego 2020 r.

w sprawie naboru ofert na operatora konkursu na mikrodotacje.


Działając na podstawie art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2019 r. poz. 688 z późn. zm. ), w związku z uchwałą Rady Gminy Subkowy Nr XIII/91/19 z dnia 19 listopada 2019 r. w sprawie Programu współpracy gminy Subkowy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2020 rok

Czytaj więcej o: Ogłoszenie Wójta Gminy Subkowy

Podsumowanie Działaj Lokalnie

21 lutego 2020
Powiększ zdjęcie

13 lutego realizatorzy i realizatorki Działaj Lokalnie 2019, w radosnej atmosferze, celebrowali zeszłoroczną  edycję Konkursu. Każdy z obecnych miał szansę pochwalić się efektami swojego projektu, których na terenie całego powiatu przeprowadzono aż 17. Łączna kwota dofinansowania to 67 tysięcy złotych,  środki zostały przekazane przez gminy z naszego regionu, Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, Bank Spółdzielczy w Tczewie oraz Fundację Pokolenia. Do tej puli należy doliczyć wkłady własne grup i organizacji pozarządowych, co dałoby najprawdopodobniej sumę trzykrotnie większą.

Czytaj więcej o: Podsumowanie Działaj Lokalnie

Młodzieżowy dyskusyjny klub książki

21 lutego 2020
Powiększ zdjęcie

Młodzieżowy dyskusyjny klub książki - serdecznie zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Subkowach 27 lutego o godz. 15.30.

Czytaj więcej o: Młodzieżowy dyskusyjny klub książki

Wojewoda Pomorski zaprasza do udziału w pracach komisji konkursowych na 2020r.

19 lutego 2020

Wojewoda Pomorski zaprasza pomorskie organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach Komisji konkursowych oceniających oferty na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób, z zakresu działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży oraz z zakresu ratownictwa i ochrony ludności – wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa wodnego oraz organizowanie i prowadzenie szkoleń ratowników wodnych w zakresie ratownictwa wodnego na obszarze województwa pomorskiego. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w załączonych plikach. Bardzo liczę na Państwa szeroki odzew i udział w naborze.

Czytaj więcej o: Wojewoda Pomorski zaprasza do udziału w pracach komisji konkursowych na 2020r.

Informacja Wójta Gminy Subkowy

19 lutego 2020

W terminie od 2 do 31 marca 2020 r. w Tczewie zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w roku 2001, a także latach 1996-2000, jeśli nie mają określonej kategorii lub starają się o jej zmianę. Osoby zameldowane na pobyt stały na terenie gminy Subkowy zostały wezwane na dzień 16.03.2020 r. godz. 8:00 lub 8:30

Czytaj więcej o: Informacja Wójta Gminy Subkowy

Bezpłatne szkolenie dla pracodawców

19 lutego 2020

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tczewie organizuje 26 lutego 2020 r. bezpłatne szkolenie dla pracodawców.

Szkolenie poświęcone będzie elektronizacji akt pracowniczych. W jego  trakcie wyjaśnimy na czym polega projekt e-Akta i jak zmienia się okres przechowywania akt pracowniczych. Wskażemy również zmiany, które zostaną wprowadzone w Programie Płatnik i e-Płatnik oraz na profilu płatnika składek na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) oraz jakie są zmiany w bieżąco składanych dokumentach.

Czytaj więcej o: Bezpłatne szkolenie dla pracodawców

Twój e-PIT

19 lutego 2020

Dnia 25 lutego w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Subkowach w godzinach od 8.30 do 14.00 będzie możliwość skorzystania z pomocy pracowników Urzędu Skarbowego w Tczewie przy składaniu zeznań podatkowych przez „Twój e-PIT”.

Czytaj więcej o: Twój e-PIT

Obchody Światowego Dnia Kociewia w Gminie Subkowy

17 lutego 2020
Powiększ zdjęcie

W tym roku po raz pierwszy Gmina Subkowy włączyła się w obchody Światowego Dnia Kociewia, które celebrowaliśmy 10 lutego. Jest to święto upamiętniające zdarzenia z 1807 r., kiedy to pierwszy raz w historycznych zapisach pojawiła się nazwa regionu Kociewie, zapisywana wówczas jako „Gociewie”.

Czytaj więcej o: Obchody Światowego Dnia Kociewia w Gminie Subkowy

Informacja dla mieszkańców

17 lutego 2020

Afrykański pomór świń (African Swine Fever - ASF) to szybko szerząca się, zakaźna choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe, świniodziki oraz dziki. W przypadku wystąpienia ASF w stadzie dochodzi do dużych spadków w produkcji: zakażenie przebiega powoli i obejmuje znaczny odsetek zwierząt w stadzie, przy czym śmiertelność zwierząt sięga nawet 100%.

Czytaj więcej o: Informacja dla mieszkańców

Informacja Wójta Gminy Subkowy o przystąpieniu do wyborów ławników powszechnych

14 lutego 2020

 

Informacja skierowana do mieszkańców gminy o przystąpieniu do wyborów ławników i możliwości zgłaszania kandydatów

Wójt Gminy Subkowy informuje, że przystępuje się do wyborów ławnika sądowego do Sądu Rejonowego w Tczewie- 1, na kadencję od 2020 r. do 2023 r.

Czytaj więcej o: Informacja Wójta Gminy Subkowy o przystąpieniu do wyborów ławników powszechnych