Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Konkurs dla NGO - opieka wytchnieniowa

18 września 2020

Przekazujemy informacje o konkursie dla organizacji pozarządowych w ramach rządowego Programu “Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych”.

Adresatami konkursu są organizacje posiadające statutowy zapis o prowadzeniu działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz prowadzące działalność na rzecz tych osób przez okres co najmniej 3 lat przed dniem złożenia oferty.

www.gov.pl

Szkolenie e-learningowe pn.: „Fundusz sołecki jako narzędzie aktywizacji wsi” - dla mieszkańców wsi

18 września 2020

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie zaprasza sołtysów, rady sołeckie, radnych, pracowników UG, członków KGW i OSP oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców obszarów wiejskich na szkolenie e-learningowe pod nazwą: „Fundusz sołecki jako narzędzie aktywizacji wsi”.

Szkolenie odbędzie się w terminie od 14 sierpnia do 30 września 2020 roku na platformie e-learningowej www.cdrkursy.pl.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Rekrutacja na szkolenie trwa od 22 lipca – 18 września 2020 roku.

Źródło

Szkolenie „Jak prawidłowo segregować odpady w gospodarstwie domowym?”

18 września 2020

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie zaprasza mieszkańców obszarów wiejskich zainteresowanych zasadami segregacji odpadów na szkolenie e-learningowe pn. „Jak prawidłowo segregować odpady w gospodarstwie domowym?”

Szkolenie odbędzie się w terminie od 21 września do 12 października 2020 roku na platformie edukacyjnej www.cdrkursy.edu.pl.

Czytaj więcej o: Szkolenie „Jak prawidłowo segregować odpady w gospodarstwie domowym?”

Wesołe miasteczko

17 września 2020
Przejdź do - Wesołe miasteczko

Organizatorzy zapraszają na Wesołe Miasteczko w niedzielę 20 sierpnia w Subkowach  /teren szkoły przy Orliku/ od godziny 13.00 do godziny 18.00.

Pomorski e-bazarek” - strona internetowa

16 września 2020
Przejdź do - Pomorski e-bazarek” - strona internetowa

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu stworzył „Pomorski e-bazarek” - stronę internetową, która umożliwia sprzedaż lokalnych produktów i usług bez udziału pośredników. Jej zadaniem jest pomoc pomorskim rolnikom, producentom i przetwórcom regionalnej i ekologicznej żywności, ogrodnikom, gospodarstwom agroturystycznym, twórcom rękodzieła ludowego, świadczącym usługi rolnicze i inne oraz Kołom Gospodyń Wiejskich w bezpośrednim dotarciu do klientów i promowaniu swojej działalności.

Czytaj więcej o: Pomorski e-bazarek” - strona internetowa

Rozwiń skrzydła z Moim Stypendium!

16 września 2020
Przejdź do - Rozwiń skrzydła z Moim Stypendium!

Poszukujesz źródeł wsparcia swojego rozwoju naukowego, artystycznego, sportowego? Myślisz o wyjeździe na studia za granicą? A może szukasz ciekawych ofert konkursów? Zajrzyj na MojeStypendium.pl - to całkowicie darmowa baza ofert stypendiów krajowych i zagranicznych, konkursów i staży. Na portalu publikowane są także artykuły o tematyce stypendialnej i edukacyjnej.

Czytaj więcej o: Rozwiń skrzydła z Moim Stypendium!

Szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich

16 września 2020

Uprzejmie informujemy, iż Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, uruchomiła nabór na szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich w ramach operacji „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich II”, których głównym celem jest wzbogacenie wiedzy i doświadczeń członków kół gospodyń wiejskich nt. lokalnych, regionalnych, tradycyjnych produktów, istoty krótkich łańcuchów dostaw, zachęcenie do uczestniczenia w krajowym i unijnym systemie ochrony produktów regionalnych i tradycyjnych oraz poszerzenie wiedzy na temat budowania partnerstw oraz źródeł finansowania.

Czytaj więcej o: Szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Subkowach zamknięty

15 września 2020

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Subkowach informuje, iż w dniu 17 września 2020 roku tj. czwartek dział Świadczeń Rodzinnych, Wychowawczych (500+), Funduszu Alimentacyjnego, Dobrego Startu  (300+), Dodatków Mieszkaniowych i Karty Dużej Rodziny będzie zamknięty w wyniku szkoleń wewnętrznych. Za utrudnienia przepraszamy.

Akcja przewonienia gazu ziemnego

10 września 2020

Uprzejmie informujemy, że Polska Spółka Gazownictwa przeprowadzi na trenie gminy Subkowy w dniach 13-15 października 2020 r. akcję przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2020”, która ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Akcja przewonienia polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. W związku z tym zapach gazu staje się intensywniejszy, co umożliwia wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.

W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu, należy niezwłocznie powiadomić służby Polskiej Spółki Gazownictwa pod numerem alarmowym 992.

Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych (np. zanieczyszczeniu palników, czy ich niewłaściwej regulacji). Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji i urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub administracji obiektów.

Źródło

Szkolenia komputerowe + tablet dla Seniora 65+

8 września 2020

Zapraszamy do udziału w szkoleniach komputerowych dla Seniorów 65+, bez egzaminów, bez testów, bez stresu.

Informacje i zapisy pod nr telefonu 884831999, 794405999 lub rekrutacja@cyfrowa-mewa.com

W bezpłatnych szkoleniach mogą wziąć udział osoby, które:

- ukończyły 65 rak życia

- mieszkają na terenie gminy, która wcześniej zgłosiła swój udział w projekcie /gmina Subkowy została zgłoszona/.

Więcej informacji na stronie www.cyfrowa-mewa.com

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-12-16
Data publikacji:2015-12-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:271134