Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Informacja o zasadach zbierania odpadów w gminie

24 września 2018

 

Od lipca 2013 roku obowiązują nowe zasady odbioru odpadów komunalnych od mieszkańców. Ciężar zorganizowania całego systemu zlecony został samorządom gminnym. Zasadą jest segregowanie odpadów u źródła oraz aby system finansowany był z opłat, które wnoszą wszyscy z niego korzystający, czyli mieszkańcy gminy. Dlatego też w naszym interesie jest aby wszyscy posiadali maksymalną wiedzę na ten temat. Bardzo ważne jest abyśmy regularnie opłacali należności z tego tytułu i mieli świadomość, że jeśli ktoś nie płaci to robi to kosztem nas wszystkich. Ważne jest również, aby system zorganizowany był w sposób ekonomiczny i racjonalny a każdy uczestnik miał świadomość, że niewłaściwe jego działanie generuje dodatkowe koszty, za które sami musimy zapłacić.

Czytaj więcej o: Informacja o zasadach zbierania odpadów w gminie

Konkurs rodzinny "Buraczany ludzik"

24 września 2018

Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet i Dom Kultury w Subkowach zapraszają mieszkańców Kociewia na konkurs rodzinny "Buraczany ludzik", który odbędzie się podczas warsztatów rzeźbiarskich organizowanych dnia 04.10.2018 r. (czwartek) od godz. 16:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Subkowach. 
Jedna grupa może zgłosić do konkursu tylko jedną prace, prace zgłoszone na konkurs nie będą zwracane autorom. Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę – załącznik nr 1 do Regulaminu. Warsztaty przeprowadzone będą pod kierunkiem rzeźbiarza. W konkursie biorą udział wyłącznie prace wykonane podczas warsztatów.

Regulamin do pobrania poniżej:

Konurs kulinarny "Przetwory z buraka ćwikłowego"

24 września 2018

Już po raz dziewiąty w trosce o popularyzację regionalnej kuchni Stowarzyszenie Kociewskie Forum Kobiet wraz z Partnerami zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym. Tym razem rozpowszechniać będziemy „Przetwory z bura ćwikłowego”.

Konkurs adresowany jest do mieszkańców Kociewia i przeprowadzony w ramach IX Sympozjum Kulinarnego – O jeściu na Kociewiu.

Przetwory z buraka ćwikłowego należy dostarczyć dnia 06.10.2018 roku do godz.15.30 do Domu Kultury w Subkowach, ul. Józefa Wybickiego 22a.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu do pobrania poniżej.

Konsultacje dla projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie Programu współpracy gminy Subkowy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2019 rok

17 września 2018

Informacja o zbliżających się wydarzeniach w Domu Przedsiębiorcy w Tczewie

7 września 2018
13 września godz. 9:00 - W poszukiwaniu najlepszych możliwości – wsparcie w tworzeniu rozwiązań – spotkanie dla przedsiębiorców!
 
17 września godz. 18:00 – Etat czy firma? – Spotkanie kobiet biznesu

" Taniec To Siła" - bezpłatne warsztaty taneczne dla dorosłych

6 września 2018

Dożynki Gminne

5 września 2018

Dnia 1 września 2018 roku odbyły  się Dożynki Gminne. Gospodarzami było sołectwo Subkowy, zaś starostami - państwo Urszula i Marcin Klein.  Święto plonów rozpoczęła Msza Święta Dziękczynna, której przewodniczył ks. Feliks Kamecki proboszcz parafii Subkowy w koncelebrze z Ojcem Kamilem Strójwąs z parafii Św. Wojciecha w Gorzędzieju. Po Mszy Świętej władze Gminy wraz z księżmi złożyli kwiaty pod pomnikiem ku czci pomordowanych w czasie II wojny światowej.  Uczestnicy dożynek przy dźwiękach Kaszubsko-Kociewskiej  Orkiestrzy Dętej "TORPEDA" z Tczewa udali się na plac dożynkowy.    

Czytaj więcej o: Dożynki Gminne

Renta rodzinna - informacja

5 września 2018

Renta rodzinna przysługuje uprawnionym członkom rodziny zmarłego emeryta, rencisty lub osoby, która spełniała warunki do uzyskania jednego z tych świadczeń. Za uprawnionych członków rodziny uznaje się dzieci, dzieci małżonka i dzieci  przysposobione. Prawo do takiej renty mają także wnuki, rodzeństwo i inne dzieci przyjęte na wychowanie i utrzymanie przed osiągnięciem pełnoletności. Wyjątkiem są dzieci przyjęte na wychowanie w ramach rodziny zastępczej lub rodzinnego domu dziecka. Uprawnionym przysługuje jedna, łączna renta, która w razie konieczności jest dzielona miedzy nich w równych częściach.

Czytaj więcej o: Renta rodzinna - informacja

Eko - dopłaty na wymianę pieca i termomodernizację

5 września 2018
Przejdź do - Eko - dopłaty na wymianę pieca i termomodernizację

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Subkowy na spotkanie dotyczące Krajowego Programu Czyste Powietrze. Spotkanie odbędzie się dnia 12.09.2018 r. (środa) o godz. 16:00 w Domu Kultury w Subkowach.

Polska Spółka Gazownictwa przeprowadza akcję przewonienia gazu ziemnego

4 września 2018

Polska Spółka Gazownictwa Oddział w Gdańsku informuje, że w dniach 9-11 października 2018 r. przeprowadzona zostanie akcja przewonienia gazu ziemnego "Jesień 2018", która ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Więcej informacji w załączniku.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-12-16
Data publikacji:2015-12-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:156058