Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Ostrzeżenie meteorologiczne

13 lipca 2018

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne zbiorcze otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni:

OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNE ZBIORCZO NR 9

WYKAZ OBOWIĄZUJĄCYCH OSTRZEŻEŃ

o godz. 07:37 dnia 13.07.2018

Zjawisko/Stopień zagrożenia Burze z gradem/1

Obszar powiaty: bytowski, chojnicki, człuchowski, Gdańsk, gdański, Gdynia, kartuski, kościerski, kwidzyński, lęborski, malborski, nowodworski, pucki, Słupsk, słupski, Sopot, starogardzki, sztumski, tczewski, wejherowski

Ważność od godz. 08:00 dnia 13.07.2018 do godz. 20:00 dnia 13.07.2018

Prawdopodobieństwo 80%

Przebieg Prognozuje się wystąpienie przelotnych opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym, miejscami ulewy. Prognozowana wysokość opadów 10 mm do 25 mm. Miejscami burze, możliwy grad. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. Opady przelotne mogą się kumulować, w związku z tym dobowa suma opadów miejscami może przekraczać 25 mm.

SMS/RSO Woj. pomorskie (wszystkie powiaty), IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem

Kociewski newsletter

12 lipca 2018
Przejdź do - Kociewski newsletter

Zachęcam do zapoznania się z najbliższymi wydarzeniami w Regionie.

Święto Kociewia

12 lipca 2018
Przejdź do -  Święto Kociewia

Jarmark św. Dominika to największa plenerowa impreza handlowo-wystawiennicza w Europie odbywająca się w Gdańsku od kilku wieków. Od kilkunastu lat Kociewie ma w jej programie swój dzień. Początkowo jako Unikaty z Kociewia, od ubiegłego roku w łączności z Korowodem Kociewskim, a w tym roku już jako Święto Kociewia, które odbędzie się 2 sierpnia. 

Czytaj więcej o: Święto Kociewia

"Czas na zdrowie" Powiatowy Program Zwalczania Otyłości i Nadwagi

10 lipca 2018

Informacja WFOŚiGW

10 lipca 2018

Przekazujemy informację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku dotycząca Krajowego Programu „Czyste powietrze”.

Pismo w załączniku.

Szacowanie szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi

6 lipca 2018

Szacowanie szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi - komisja gminna zacznie pracę w terenie od poniedziałku 9 lipca 2018. Zgodnie z wytycznymi Wojewody komisja w swojej pracy korzysta z materiałów ze  strony  internetowej  Instytutu  Upraw  Nawożenia  i  Gleboznawstwa  Państwowego Instytutu Badawczego w zakładce Monitoring suszy znajduje się mapa kategorii glebowych pozwalająca określić podatność gleb na suszę.

  1. Mapa podatności gleb na suszę - poszczególne działki mają swoją kategorię od I do IV
  2. Raport - Zagrożenie suszą na poziomie gminy (Rok: 2018) - dla gatunków roślin  - Gmina Subkowy - wersja tabelaryczna.

Mobilne Punkty Informacyjne na Pomorzu

6 lipca 2018

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z działań Mobilnych Punktów Informacyjnych na Pomorzu. Specjaliści ds. Funduszy Europejskich, w ramach prowadzonych działań, odwiedzą miejscowości województwa pomorskiego i w każdej z nich, jednego dnia będą dostępni dla osób zainteresowanych Funduszami Europejskimi. Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację na temat bezpłatnych szkoleń.             

Czytaj więcej o: Mobilne Punkty Informacyjne na Pomorzu

Po obu stronach Wisły na rowerze. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy

6 lipca 2018
Przejdź do - Po obu stronach Wisły na rowerze. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy

Lipiec to czas wakacji, urlopów, wyjazdów… Ale też wyczekiwanego przez wielu rowerzystów rajdu po Powiślu i Kociewiu. W tym roku już po raz czwarty połączy rowerowe trasy po dwóch stronach wiślanego brzegu, tak jak łączy je most, który od paru lat służy przeprawie w tej części Pomorza.

Czytaj więcej o: Po obu stronach Wisły na rowerze. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy

Kociewski newsletter

6 lipca 2018

Zachęcam do zapoznania się z najbliższymi wydarzeniami w Regionie.

Remonot odcinka ulicy Zduńskiej w Waćmierzu

5 lipca 2018
Przejdź do - Remonot odcinka ulicy Zduńskiej w Waćmierzu

Zakończony został remont kolejnego odcinka ul. Zduńskiej w Waćmierzu realizowany w ramach funduszu sołeckiego. Zadanie obejmowało przebudowę 80 mb jezdni o szerokości 4,5 m.

Prace remontowe wykonała firma P.H.U. Gladpol Stanisław Gładysz z Tczewa. Roboty polegały na ułożeniu na podłożu z tłucznia nawierzchni asfaltowej oraz wykonaniu poboczy jezdni z kruszywa naturalnego.

Wartość robót wynosiła 52 199,99 zł, w tym 19 077,04 zł stanowiły środki pochodzące z funduszu sołeckiego wsi. Pozostałą kwotę zabezpieczono w budżecie gminy.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-12-16
Data publikacji:2015-12-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:143931