Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Gminna Biblioteka Publiczna w Subkowach ”Wakacje z Biblioteką” - informacja o akcjach

Podróż dobiegła końca - podsumowanie tegorocznej akcji Gminnej Biblioteki Publicznej w Subkowach ”Wakacje z Biblioteką”.

      Podczas czerwcowych warsztatów bibliotecznych w szkole podstawowej w Subkowach zaprosiliśmy dzieci z klas  I-III do literackiej podróży w czasie trwania tegorocznych wakacji. Akcja pod hasłem “Wakacje z Biblioteką” trwała od 25 czerwca do 1 września. Dla czytelników przygotowaliśmy paszporty czytelnicze, w których stawialiśmy stemple przy każdym wypożyczeniu. Uczestnicy musieli odwiedzić naszą bibliotekę co najmniej 6 razy i wypożyczyć co najmniej 1 książkę. Wydaliśmy 51 paszportów, Zabawę ukończyło 37 czytelników. Wypożyczono w tym okresie 1736 książek. Dla zwycięzców przygotowaliśmy biblioteczne niespodzianki.Takie działania promocyjne książki mają za zadanie wzbudzić w czytelnikach miłość do książek i to już od najmłodszych lat. Cieszymy się bardzo, że uczestnicy okazali się bardzo wytrwali, z uśmiechem na twarzy odwiedzali naszą placówkę, czytając odwiedzali najdalsze zakątki świata. Takie, jakie tylko możemy spotkać w książkach.

Dla dorosłych, naszych wyjątkowych czytelników zorganizowaliśmy spotkanie autorskie z pisarką p. Anną Sakowicz, dzięki uprzejmości p. Gabrieli Kamińskiej odbyło się ono w plenerze, w ogrodzie przy budynku biblioteki. Pani Anna Sakowicz jest jedną z najpopularniejszych pisarek, po której książki sięgają nasi Czytelnicy. Zarówno dorośli jak i dzieci. Spotkanie okazało się niezwykłą podróżą po świecie pisarki. Rozmawialiśmy o książce "Listy do A.", która trafiła na Listę Białych Kruków 2020 Internationale Jugendbibliothek w Monachium. Poznaliśmy kulisy jej powstania. Nie mogło zabraknąć rozmów o Sadze Jaśminowej, której akcja toczy się w Gdańsku w latach 1916-2019 oraz o planach wydawniczych.

       Dla młodzieży przygotowaliśmy spotkanie oko w oko ze smokiem, w podziemiach ukryte artefakty, brawurowe ucieczki, strategiczne sojusze, czyli po prostu planszówki. Wakacyjne spotkanie będzie miało swoją kontynuację, zawiązała się bowiem grupa fanów planszówek. Młodzież będzie spotykała się dwa razy w miesiącu. Grupa otwarta, chętnych zapraszamy. Szczegółowe informacje pod nr tel. 58 5368524.

    Już wkrótce przedstawimy Państwu jesienną propozycję działań warsztatowych i spotkań odbywających się w naszej bibliotece, na które już dziś serdecznie zapraszamy. Do zobaczenia w bibliotece ;-))

Fotorelacja poniżej:

Banery/Logo