Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Aktualności

Artykuły

 • Ogłoszenie

  OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY SUBKOWY

  z dnia 29. 11. 2022 r.

  O OTWARTYM KONKURSIE OFERT NA REALIZACJĘ ZADANIA Z ZAKRESU OCHRONY ZWIERZĄT

   

  Na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 572) oraz art. 13 – 16 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2022 r. poz. 1327 z późn. zm.)

   

  Wójt Gminy Subkowy ogłasza

  otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu ochrony zwierząt pod nazwą: „Odławianie, transport i zapewnienie bezdomnym psom z terenu gminy Subkowy miejsca w schronisku dla zwierząt”. Konkurs skierowany jest do podmiotów, które prowadzą schronisko dla zwierząt i spełniają warunki określone w ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2020 r. poz. 1421 z późn. zm.).

  Więcej w załączniku.

  Czytaj Więcej o: Ogłoszenie
 • Kurs „Wsparcie ukraińskich imigrantów w Pomorskim” 

  Nasza szkoła – Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych im. Matki Teresy z Kalkuty w Starogardzie Gdańskim prowadzi nabór na kurs zawodowych składający się z 3-ch modułów  pod tytułem: „Wsparcie  ukraińskich imigrantów w Pomorskim”  w ramach działania 14.01 Integracja imigrantów Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego   na lata 2014- 2020.

  Kurs skierowany jest do osób pochodzących z Ukrainy, uchodźców, którzy przybyli do Polski po 24.02.2022 r.  Udział jest całkowicie bezpłatny. Dodatkowo koszty dojazdu do szkoły będą refundowane (w całości lub w części, w zależności od odległości). Pierwsza rekrutacja trwa do 20.12.2022 r. Wszelkie dodatkowe informacje znajdują się w załączonych dokumentach (w języku polskim i ukraińskim).  Chętnie odpowiemy też na wszystkie pytania – prosimy dzwonić pod nr telefonu: 58 56 236 16.

   

  Czytaj Więcej o: Kurs „Wsparcie ukraińskich imigrantów w Pomorskim” 
 • Ranking Gmin Województwa Pomorskiego 2022

  Ranking Gmin Województwa Pomorskiego to wyjątkowa inicjatywa, którą realizujemy we współpracy z Urzędem Statystycznym w Gdańsku. Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego oraz najlepszych praktyk przez nie stosowanych. Mamy nadzieję, że przeprowadzane analizy statystyczne staną się podstawą ważnej dyskusji zarówno nad zarządzaniem lokalnym, jak i strategicznymi kierunkami rozwoju regionu. W ramach Rankingu ocenie poddawane są wszystkie gminy Województwa Pomorskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Gdańska, Gdyni, Słupska i Sopotu. Za zebranie i zestawienie wyników odpowiada Urząd Statystyczny w Gdańsku. Udział w rankingu jest bezpłatny dla Gmin.

  link

  Czytaj Więcej o: Ranking Gmin Województwa Pomorskiego 2022
 • Wycieczka do Warszawy - "Poznaj Polskę"

  W dniach 16-18 listopada odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy. Inicjatywa była możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu "Poznaj Polskę".

  Pierwszego dnia odbyła się lekcja muzealna w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Uczestnicy poznali wnętrza pałacu i ich symbolikę. Po lekcji grupa przejechała metrem do centrum, gdzie podziwiała wspaniały widok rozświetlonej stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Po obiadokolacji była pora na typową miejską rozrywkę - odwiedziny w słynnym centrum handlowym "Złote Tarasy".

  Czytaj Więcej o: Wycieczka do Warszawy - "Poznaj Polskę"
 • Wieczór podsumowujący projekt "Kulturalne spotkania przy wspólnym stole"

  Grupa nieformalna KOBIETY KULTURY zaprasza  29 listopada o godz. 18.00 do Dom Kultury w Subkowach na wieczór podsumowujący projekt "Kulturalne spotkania przy wspólnym stole".

  Zakończenie projektu KULTURALNE SPOTKANIA PRZY WSPÓLNYM STOLE, który dofinansowano w ramach programu Działaj Lokalnie ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacja Pokolenia, Gmina Subkowy - Urząd Gminy w Subkowach oraz Bank Spółdzielczy w Tczewie.

  Zapraszamy i do zobaczenia

   

  Czytaj Więcej o: Wieczór podsumowujący projekt "Kulturalne spotkania przy wspólnym stole"

Banery/Logo