Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Położenie

Gmina leży we wschodniej części województwa pomorskiego, w powiecie tczewskim na tzw. Kociewiu Wschodnim w sąsiedztwie Żuław Wiślanych.  Obejmuje ona obszar o powierzchni 7780 ha i zamieszkuje ją 5535 osób.

Gmina Subkowy położona jest przy ważnych szlakach komunikacji samochodowej i kolejowej. To specyficzne położenie komunikacyjne przy drodze krajowej nr 91 z Czech do Szwecji i trasie Berlin – Królewiec oraz magistrali kolejowej Śląsk – Porty, usytuowanie gminy w sąsiedztwie Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz bliskość węzła autostrady A-1 w Swarożynie czyni z Gminy Subkowy bardzo dobry punkt do lokalizacji inwestycji, nie tylko w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego, ale także usług i przemysłu. Z Gminy Subkowy wszędzie blisko: 40 km do Trójmiasta, 10 km do Tczewa, 25 km do Starogardu Gdańskiego i 20 km do Malborka. 

Największy udział w powierzchni gminy ma Pojezierze Starogardzkie. Dolina Kwidzyńska obejmuje swoim zasięgiem południowo – wschodnie krańce gminy, natomiast północno – wschodnie zajmują Żuławy Wiślane.

W skład gminy wchodzi 11 sołectw: Subkowy, Gorzędziej, Radostowo, Mała Słońca, Wielka Słońca, Mały Garc, Rybaki, Wielgłowy, Brzuśce, Waćmierz i Narkowy.

Większość dróg przebiegających przez Gminę to drogi publiczne, w tym autostrada A1, droga krajowa nr 91, droga wojewódzka nr 230 Wielgłowy – Pelplin, osiem dróg powiatowych o łącznej długości 39,1 km i 49 dróg gminnych o łącznej długości ok. 67,5 km.

Przez Subkowy przebiega magistralna  linia kolejowa obsługująca zarówno ruch towarowy, jak i osobowy.

Banery/Logo