Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Zasłużeni dla gminy

Artykuły

 • Honorowy Obywatel Gminy

  Honorowy Obywatel Gminy - lista osób uhonorowanych

  1. Danuta Wawrzynkiewicz

  Data nadania tutyłu ? 17.12.1998 r.

  Dyrektorka Departamentu Finansów Samorządu Terytorialnego Ministerstwa Finansów. Przyjaźnie i życzliwie ustosunkowana do gminy Subkowy. Poprzez swoje działania w dużym stopniu przyczyniła się do uzyskania środków finansowych umożliwiających realizację inwestycji szkolnych, w tym wybudowanie Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Subkowach.

     

  2. Krzysztof Leszczyński

   

  Data nadania tytułu: 13 grudnia 2007 r.

   

  Pan Krzysztof Leszczyński pracuje na naszym terenie jako lekarz medycyny od 1978 r. Od początku swej pracy dał sie poznać jako wspaniały lekarz i dobry człowiek, dlatego właśnie wszyscy o nim w Gminie mówią " nasz doktor". Leczy on, jak mówią wszyscy jego pacjenci, nie tylko ciało ale i duszę.

  Po zmianie ustroju przejął miejscowy Ośrodek Zdrowia i utworzył Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "HIPOKRATES".

   

   

  3. Zdzisław Makowski

   

  Data nadania tytułu: 26 czerwca 2008 r.

   

  Pan Zdzisław Makowski od młodzieńczych lat związany z naszą gminą nie tylko przez pracę zawodową (pełnił funkcję Wójta Gminy przez trzy kadencje), ale także jako wieloletni działacz harcerstwa - pełnił funkcję drużynowego, szczepowego i Komendanta Hufca ZHP Subkowy. Pełnił również funkcję Prezesa Oddziału Gminnego OSP w Subkowach nieprzerwanie od 1982 r. przyczyniając się do rozkwitu tej jednostki. Poświęca swój czas również w działalności Fundacji "Uśmiech Dziecka" oraz w pełnieniu funkcji Prezesa Parafialnego Oddziału Stowarzyszenia Rodzin im. ks. Adolfa Kolpinga w Subkowach.

   

   4. Ksiądz kanonik Feliks Kamecki

  Data nadania tytułu: 23 maja 2013 r.

  Ksiądz kanonik Feliks Kamecki urodzony w 1946 r. Od 25 lat proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Subkowach. Członek Fundacji ?Uśmiech Dziecka? w Subkowach. Organizator i inicjator pracy z młodzieżą przez organizację obozów wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży z rodzin najbiedniejszych. Bardzo duże zasługi wniósł w ratowanie zabytku jakim jest miejscowy kościół. Przyczynia się do propagowania historii gminy poprzez stworzenie 12 lat temu i redagowanie do chwili obecnej parafialnego miesięcznika ?Emaus?, będąc jego redaktorem naczelnym. Od 15 lat organizuje Dni Kultury Chrześcijańskiej.

  Czytaj Więcej o: Honorowy Obywatel Gminy

Banery/Logo