Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Krajobraz

Szkoła w Subkowach

Krajobraz

Wiosna - Gmina Subkowy, bocian,

Wiosna - Gmina Subkowy, bocian

Wiosna - Gmina Subkowy

Edukacja ekologiczna

Artykuły

  • Nowe zasady segregacji śmieci. Tekstylia osobno, już nie do zmieszanych

    Od 1 stycznia 2025 r., zgodnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego weszły w życie nowe zasady segregacji tekstyliów, pochodzących z gospodarstw domowych.
    Regulacje przewidują, że tekstylia będą musiały być oddawane do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK). Gmina nie jest zobowiązana do odbioru tych odpadów bezpośrednio spod domów, a więc nie pojawią się nowe pojemniki.

    Do tej pory tekstylia można było wrzucać do pojemników na odpady zmieszane, lecz od 1 stycznia 2025 r. tkaniny domowe (np. obrusy, firany, zasłony, koce, narzuty, ręczniki, pościele, prześcieradła,) oraz ubrania i akcesoria (np. koszulki, kurtki, spodnie, szaliki, czapki czy obuwie) należy dostarczyć do:

    Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, czyli tzw. PSZOK-u, który znajduje się w Subkowach przy ul. Sportowej 1a

    Godziny otwarcia punktu: wtorek w godzinach 14.00 – 16.00
    oraz czwartek w godzinach 7.15 – 8.30.

     

    Odpady tekstyliów przyjmowane są bezpłatnie - w ramach złożonej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, powstałymi na nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy.

    Mogą być również umieszczane w pojemnikach do zbiórki tekstyliów np. Polskiego Czerwonego Krzyża.

    Czytaj Więcej o: Nowe zasady segregacji śmieci. Tekstylia osobno, już nie do zmieszanych
  • Edukacja ekologiczna

    Zgodnie z definicją zapisaną w ustawie o odpadach przez odpady komunalne rozumie się odpady powstające w gospodarstwach domowych, z wyłączeniem pojazdów wycofanych z eksploatacji.

    Innymi słowy: odpady związane z działalnością bytowo-gospodarczą człowieka w środowisku domowym i najbliższym otoczeniu. Do podstawowych składników odpadów komunalnych należą: substancje organiczne, papiery, różnego rodzaju plastiki, metale, stara garderoba i buty, meble, pozostałości kosmetyków, środki czystości, lekarstwa itp. (za: www.ekologia.pl).

    Czytaj Więcej o: Edukacja ekologiczna

Banery/Logo