Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Kociewie promowało się w Parku Śląskim w Chorzowie

Targi turystyczne są nieodłącznym elementem przygotowań do zbliżającego się sezonu turystycznego. W tym roku ze względu na ogólnopolską sytuację pandemiczną imprezy te nie odbyły się w tradycyjnym terminie, czyli na wiosnę. Wiele z nich organizatorzy przesunęli na jesień 2020. Podobnie było z Targami Turystyki Weekendowej ATRAKCJE REGIONÓW w Chorzowie. W miniony weekend, 25-27 września w chorzowskim Parku Śląskim prezentowały się regiony z całej Polski. Również Kociewie reprezentowane przez Powiat Starogardzki, Powiat Tczewski oraz Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE przy wsparciu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej eksponowało swoją ofertę turystyczną.

W tym roku odwołano większość imprez, więc z zaciekawieniem przyjęliśmy propozycję LOT KOCIEWIE wspólnego wyjazdu na Śląsk - podkreśla Jacek Toczek ze Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. – Oferta z naszego powiatu trafia doskonale w gusta osób odwiedzających nasze stoisko: spokój, cisza, lasy pełne grzybów, a jednocześnie dobry i relatywnie szybki dojazd. Nie bez znaczenia jest też bliskość Trójmiasta i morza, które dla Ślązaków ma wręcz przyciągającą moc.

Pomimo niesprzyjającej, jesiennej aury mieszkańcy Chorzowa i Katowic chętnie odwiedzali stoiska i rozmawiali o swoich przyszłych planach urlopowych. Na kociewskim stoisku dominowały mapy, broszury, przewodniki, a także katalog z noclegami na Kociewiu i regionalne kolorowanki. Jednak szczególną uwagą cieszyła się mapa atrakcji regionu w wersji rysunkowej. Publikacja przyciągała wzrok dzieci i dorosłych.

Partnerstwo Powiatu Tczewskiego i Powiatu Wodzisławskiego już od kilku lat doskonale się sprawdza – mówi Magdalena Olszewska ze Starostwa Powiatowego w Tczewie. – Współpracujemy w różnych dziedzinach z zakresu administracji publicznej oraz życia społecznego. Stąd też nasza obecność na Śląsku również z ofertą turystyczną. Jestem przekonana, że coraz więcej mieszkańców Górnego Śląska wie „kaj to Kociewie?”.

Mieszkańcy aglomeracji śląskiej to turyści nad wyraz mobilni, bardzo często podróżują i przy okazji odwiedzają również nasz region, czy to podczas jednodniowych wycieczek w drodze na urlop nad morze, czy też zostając na dłużej lub nawet wybierając Kociewie jako miejsce docelowe swojego wypoczynku.

Odwiedzający nasze stoisko poszukiwali głównie ofert agroturystycznych, możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu na rowerze lub w kajaku. Były pytania o kempingi i coraz popularniejsze w ostatnim czasie kampery – relacjonuje Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE. – Zainteresowanie wzbudzały również nasze atrakcje kulturowe: zamki czy sanktuaria.

Pomimo, że wysoki sezon turystyczny dobiega końca samorządy kociewskie wraz z LOT KOCIEWIE już planują kolejne wspólne przedsięwzięcia promocyjne na rok 2021.

Banery/Logo