Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Spektakl teatralny „Romantykon, czyli o czym wieszczą złowieszczo wieszcze?”

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione z inicjatywy Międzynarodowego Instytutu Teatralnego dla upamiętnienia otwarcia w Paryżu (27 marca 1957 r.) Teatru Narodów – festiwalu, na którym spotkały się zespoły z obu stron „żelaznej kurtyny”.

Celem światowych obchodów jest promowanie sztuk teatralnych w społeczeństwie, dążenie do zintegrowania środowiska artystycznego oraz pobudzenie do międzynarodowej współpracy i wzmocnienia przyjaźni.

Aby uświetnić to wydarzenie Grupa Teatralna FALGIT działająca przy Domu Kultury w Subkowach przygotowała spektakl pn. „Romantykon, czyli o czym wieszczą złowieszczo wieszcze?”, który wystawi 27 marca 2023 r. (poniedziałek) o godz. 17:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Subkowach.

Polski romantyzm w ubiegłym roku obchodził swoje 200-lecie, dlatego spektakl w swej tematyce nawiązuje do najbardziej znanych dzieł epoki romantyzmu: „Pana Tadeusza”, „Dziadów” czy „Balladyny”. Sam romantykon zadziała jak fotoplastykon, będą to zmieniające sie sceny i obrazy, a w nich soczewka epoki.

Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy!

Banery/Logo