Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Zima 2021 Gmina Subkowy

Wycieczka do Warszawy - "Poznaj Polskę"

W dniach 16-18 listopada odbyła się szkolna wycieczka do Warszawy. Inicjatywa była możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu "Poznaj Polskę".

Pierwszego dnia odbyła się lekcja muzealna w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Uczestnicy poznali wnętrza pałacu i ich symbolikę. Po lekcji grupa przejechała metrem do centrum, gdzie podziwiała wspaniały widok rozświetlonej stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Po obiadokolacji była pora na typową miejską rozrywkę - odwiedziny w słynnym centrum handlowym "Złote Tarasy".

Dzień drugi upłynął pod hasłem zabawy i zwiedzania najważniejszych zabytków warszawskich w najstarszej części miasta. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik pozwoliła poznać najciekawsze zakamarki nauki poprzez doświadczenie i rozrywkę. Po drodze do autokaru uczniowie odwiedzili Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego i pobliskie ogrody. Następnie wszyscy przejechali do Łazienek Królewskich. Tam zobaczyli m.in. Pałac na Wyspie i Ogród Chiński, aby na koniec przejść pod pomnik Fryderyka Chopina i Belweder. Ostatnim punktem dnia był spacer po Starym Mieście, który rozpoczął się przy pomniku Nieznanego Żołnierza, a zakończył przy pomniku Małego Powstańca. Uczestnicy wycieczki zobaczyli m.in. Pałac Prezydencki, plac Zamkowy, katedrę warszawską i Barbakan.

Trzeciego dnia uczniowie spacerowali alejkami cmentarza Powązkowskiego, aby m.in. oddać hołd patronowi szkoły w Subkowach - Leonidowi Telidze. Później odbyło się zwiedzanie warszawskiego śródmieścia, gdzie m.in. wszyscy obejrzeli oryginalny fragment muru Getta Warszawskiego. Na koniec pobytu w Warszawie wycieczka odwiedziła Muzeum Wojska Polskiego.

W piątek wieczorem wszyscy szczęśliwie wrócili na parking przy szkole w Subkowach pełni wrażeń i nowych doświadczeń.

Na wycieczce wykorzystywaliśmy sprzęt zakupiony w ramach projektu" Labolatoria przyszłości"

Banery/Logo